• resmi ilanlar

'Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazanmak istiyorum'

2014-06-10 18:30:03

Gençler Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını Bolu'da sürdüren Serbest Güreş Milli Takımı sporcularından Yunus Emre Dede, "Avrupa Şampiyonası'nda ülkemi en iyi şekilde temsil ederek altın madalya almak istiyorum" dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Aladağ Kamp Eğitim Merkezi'nde günde çift antrenmanla hazırlıklara devam eden milli güreşçilerden Dede, yaptığı açıklamada, güreşin dünyanın en zor sporlarından biri olduğunu belirterek, "Güreşçi, bir halterci kadar güçlü, bir cimnastikçi kadar esnek, bir atlet kadar hızlı ve bunun yanı sıra birçok farklı özelliğe sahip olmak zorunda. Bu özelliklerin hepsine sahip güreşçiler şampiyon olabilir" şeklinde konuştu.

Gençler 100 kiloda Avrupa şampiyonluğu bulunan Dede, "Bir güreşçinin yatmasına, kalkmasına ve özel hayatına çok dikkat etmesi lazım. Güreşin yanı sıra okul ve özel hayatımız da var ama aylarca bunlardan ödün vererek sadece güreşe yöneliyoruz. Başarıya ulaşmak için çok çalışıyoruz. Güreş, gerçekten çok zor bir spor" ifadesini kullandı.

İKİNCİ ŞAMPİYONLUK OLACAK

Dede, Polonya'nın Katowice kentinde 17-22 Haziran'da düzenlenecek Gençler Avrupa Şampiyonası'nda Türk bayrağını göndere çektirmeyi hedeflediğini söyledi.

Altın madalya kazanması halinde ikinci kez Avrupa şampiyonluğu elde edecek olan Dede, şunları kaydetti:

"Bu yıl 120 kiloda katılacağım. Daha önceki şampiyonada kendi kilomda birinci olmuştum. Allah'ın izniyle Avrupa Şampiyonası'nda ikinci kez şampiyon olarak bayrağımızı göndere çektireceğim. Ülkemi en iyi şekilde temsil ederek altın madalya almak istiyorum. En büyük hedefim, 2016 Rio Olimpiyatları'na katılarak şampiyon olmak. Bunu mutlaka gerçekleştireceğim."

 

Avrupa Şampiyonası'na katılmak için birçok zorlu sınavı geride bıraktıklarını dile getiren Dede,  "Bu, bizim 5. hazırlık kampımız. Bunun yanı sıra uluslararası turnuvalarda rakiplerimizi tanıma şansı bulduk. İzmir'deki 4. kampta, Bolu kampının takım listesini oluşturdu. Çalışmalarımıza çok önem veriyoruz. İnşallah emeklerimizin sonunda ülkemize bireysel şampiyonluklarla takım şampiyonluğu getirmeyi de hedefliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit