• resmi ilanlar

“SÜRECİ ŞAŞKINLIKLA İZLİYORUM”

2018-08-07 11:00:09

Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi tarafından kurultay yapılmayacağı yönünde yapılan açıklamalara ilk cevap CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'dan geldi. Özcan, “Bundan sonra her seçenek masada” dedi.

 

CHP’de parti içi muhalifler tarafından toplanan imzalar genel merkeze teslim edildi. İmzaların tesliminden sonra partiden yapılan açıklamada, kurultay için geçerli imza sayısının 605 olduğu ve kurultay için yeterli olmadığı belirtildi. Yapılan açıklamada 569 imza toplandığı belirtilerek “Kurultay yok” denildi. CHP yönetiminin “Kurultay yok” açıklamasına ilk tepki CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’dan geldi. Özcan, “Bundan sonra her seçenek masada” dedi.

 

 

Özcan, “Şaşkınlıkla izliyorum süreci. O imzaların her birinin bir hikayesi var. Noter tasdikli belgeleri bile adi fotokopi gösterdiler. Partiden istifa etmiş diyorlar. Ama bu kişilerin üyeliği şu an bile devam ediyor. 31 kişi imza çekmiş demeye getiriyorlar. Tasdikli belgeleri neden kabul etmiyorsunuz? Kimler imzasını hangi gerekçe ile çekmiş? Kendileri tehdit mi edilmiş? Biz bunları bilmek istiyoruz. Mahkeme ile ilgili de istişare edeceğiz. Her seçenek masada.” diye konuştu.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit