• resmi ilanlar

MUHTARLAR DOĞANAY İLE YAYLA EVLERİNİ KONUŞTU

2020-12-01 11:00:16

At Yaylasındaki mahalle muhtarları, kaçak yapıların yıkılması konusuyla ilgili olarak AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay ile görüştü. Doğanay hassasiyetlerinin ortak olduğunu belirtti.

​Bolu Valiliği tarafından alınan karar gereği yaylalarda 31 Aralık 2017'den sonra yapılan kaçak yapıların yıkım işlemleri başlatıldı. Yaylalardaki yıkım ve çit kaldırma işleri ekipler tarafından sürdürülürken çok sayıda yayla sakini geçtiğimiz hafta Cuma günü Valiliğe geldi. Yayla sakinleri adına muhtarlar Bolu Valisi Ahmet Ümit ile görüştü. Vali Ümit, kaçak yapılarla mücadelede kararlı olduklarını belirtti.

 

 

Kaçak yapılara ilişkin tartışmalar devam ederken At Yaylasındaki Kılıçaslan, Sandallar, Kürkçüler, Paşaköy, Ağaçcılar, Civril ve Karamanlar köylerinin muhtarları AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay'ı ziyaret etti. Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak'ın da bulunduğu ziyarette yaylalardaki konu ele alındı.

 

İl Başkanı Nurettin Doğanay, görüşme ile ilgili yaptığı açıklamada, “At Yaylasındaki kaçak yapıların kaldırılması ile alakalı olarak muhtarlarımızla bir araya geldik. Yayla evleri konusunda istişarelerde bulunduk. Hassasiyetimiz aynı, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi noktasında. Konuyu yakından takip ediyoruz” dedi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit