• resmi ilanlar

Zehirlenen zehirlenene

2011-02-23 00:01:00

TOPLUM olarak yanlış ilaç kullanımının her geçen gün arttığı yurdumuzda gün geçmiyor ki bir zehirlenme haberi gazete s&...

TOPLUM olarak yanlış ilaç kullanımının her geçen gün arttığı yurdumuzda gün geçmiyor ki bir zehirlenme haberi gazete sütunlarına yansımasın. Önceki gün vukuu bulan iki farklı zehirlenme vakası yaşandı.

 

Pazartesi günü saat 11 sularında yanlış ilaç kullanımından dolayı yaşanan zehirlenme haber merkezlerini hareketlendirdi. Karamanlı Mahallesi’nde yaşayan S.A polise verdiği ifadesinde, psikolojik tedavi gördüğünü ve ilaçlarını almayı unuttuğunu söyledi. İlaçları içmeyi unutan S.A rahatsızlandığını bu yüzden de ilaçlardan bir miktar fazla içtiğini belirtti. İlaçları aldıktan bir süre sonra rahatsızlanan mağdur, ailesi tarafından hastaneye kaldırıldı. Hayati tehlikesi olmayan şahıs basit tıbbi müdahale ile hastaneden ayrıldı. Kimseden şikâyetçi olmadığı beyanından anlaşılan mağdurun yanlış ilaç kullanımından dolayı zehirlendiği verdiği ifadeden ortaya çıktı. Mağdurun üç haftadan beri psikolojik tedavi gördüğü bildirildi.

Aynı gün saat 17 sularında bir zehirlenme de Karaçayır Mahallesi’nde meydana geldi. Zehirlenme nedeni belli olmayan H.D isimli şahıs yoğun bakıma alındı. İfade verecek durumda olmayan H.D’nin ifadesi alınamadı. Yoğun bakıma alınan H.D isimli şahsın hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.

Bir zehirlenmede dün saat 00.30 sıralarında Bahçelievler Mahallesinde meydana geldi. M.A isimli şahıs pazartesi günü sabah sularında grip olduğu gerekçesi ile doktora gitti. Hasta olduğundan dolayı grip ilaçları ve reçete ile almış olduğu antideprasyon haplardan içtiğini ve daha sonra alkol almaya başladığını belirten M.A “Grip oldum bu yüzden doktora gittim. Doktor bana ilaç verdi, bende ilaçlarımı eczaneden aldım eve gittim ve ilacımı kullandım. Daha sonra alkol aldım ve kendimi kötü hissetmeye başladım. Bunun üzerine ambulans çağırdım ve hastaneye kaldırıldım. Alkolle ilacı aynı anda kullandığım için zehirlenmişim” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit