• resmi ilanlar

Hamburgere vergi

2011-03-01 15:07:28

Macaristan hükümeti, sağlıksız beslenmeye neden olan hamburger ile ilgili kanun çıkarmaya hazırlanıyor. İnsanların yemek yerine abur cubura önem vermesi nedeniyle sağlıkları bozuluyor. Bunu gerekçe olarak sayan ve bu konu üzerinde değişiklik getirilmesini isteyen Macaristan Başbakanı Viktor Orban bu konuya bir düzenleme getirerek vergilerin yükselmesini istedi. Macaristan Başbakanı Viktor Orban, parlamentoda yaptığı konuşmada, insanların sağlığıyla o...

Macaristan hükümeti, sağlıksız beslenmeye neden olan hamburger ile ilgili kanun çıkarmaya hazırlanıyor.

İnsanların yemek yerine abur cubura önem vermesi nedeniyle sağlıkları bozuluyor. Bunu gerekçe olarak sayan ve bu konu üzerinde değişiklik getirilmesini isteyen Macaristan Başbakanı Viktor Orban bu konuya bir düzenleme getirerek vergilerin yükselmesini istedi.

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, parlamentoda yaptığı konuşmada, insanların sağlığıyla oynayanların çok daha fazla vergi vermesi gerektiğini söyledi. Dünyanın her yerinde halkının büyük bir çoğunluğu da hamburger gibi zararlı gıda üretenlerin daha fazla vergi vermesine destek veriyor.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit