• resmi ilanlar

Dört bacaklı civciv

2011-03-06 16:08:12

MUDURNU ilçemize bağlı Taşkesti Beldesi merkez köylerinden Karamurat Köyünde ilginç bir vaka yaşandı. bir köylüye ait kümeste kuluçkaya yatan tavuğum altındaki yumurtadan 4 bacaklı civciv çıktı. İlginç civciv görenleri şaşırtırken, civcivin önde bulunan iki ayağını kullanabildiği ve sağlık sorunu olmadığı belirtildi. Edinilen bilgiye göre Karamurat köyünde bulunan bir tavuk kümesinde kuluçkaya y...

MUDURNU ilçemize bağlı Taşkesti Beldesi merkez köylerinden Karamurat Köyünde  ilginç bir vaka yaşandı. bir köylüye ait kümeste kuluçkaya yatan tavuğum altındaki yumurtadan 4 bacaklı civciv çıktı.

İlginç civciv görenleri şaşırtırken, civcivin önde bulunan iki ayağını kullanabildiği ve sağlık sorunu olmadığı belirtildi. Edinilen bilgiye göre Karamurat köyünde bulunan bir tavuk kümesinde kuluçkaya yatan tavuğun yumurtalarından birisinden 4 bacaklı civciv çıktı. Bu tür vakaların nadir rastlandığını ancak bu şekilde çıkan civcivlerin de kısa süre yaşayıp telef olduğunu belirten köylüler, son karşılaştıkları bu 4 bacaklı civcivin kendilerini de şaşırttığını söyledi. Köylüler, "Bitki ve hayvanlar aleminde de ilginç gelişmeler yaşanıyor. köyümüzde bulunan bir tavuk kümesinde 17 gün önce kuluçkadan bir civciv 4 ayaklı çıktı. Civciv ön taraftaki iki ayağını kullanıyor. Ve 17 gündür normal olarak yaşamına devam ediyor. Bu tür vakalarla zaman zaman karşılaşıyorduk. Ancak ilk defa 4 ayaklı bir civciv bu kadar uzun süre yaşadı. Ve şu anda da sağlık durumu iyi ve büyümeye devam ediyor” dediler.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit