• resmi ilanlar

Ortalığı karıştıran pasaport

2011-03-10 16:25:47

Hollanda’da geçen hafta yapılan Eyalet Meclisi seçimlerinde, aşırı sağcı Geert Wilders’in lideri olduğu Özgürlükler Partisi’nden (PVV) Gelderland Eyalet Meclis Üyesi seçilen Petra Kouwenberg’in hem Hollanda, hem de Türk vatandaşı olduğunun ortaya çıkması ortalığı karıştırdı. Çifte vatandaş olduğunu önceden partisine bildirmeyen Kouwenberg, PVV seçmenlerinden özür dileyip, Cuma günü...

Hollanda’da geçen hafta yapılan Eyalet Meclisi seçimlerinde, aşırı sağcı Geert Wilders’in lideri olduğu Özgürlükler Partisi’nden (PVV) Gelderland Eyalet Meclis Üyesi seçilen Petra Kouwenberg’in hem Hollanda, hem de Türk vatandaşı olduğunun ortaya çıkması ortalığı karıştırdı.

Çifte vatandaş olduğunu önceden partisine bildirmeyen Kouwenberg, PVV seçmenlerinden özür dileyip, Cuma günü Türk başkonsolosluğuna gidip Türk vatandaşlığından çıkma işlemlerini başlatacağını açıkladı. 

Kouwenberg’in çifte vatandaşlığının meclise seçildikten sonra vermek zorunda olduğu nüfus kayıt örneğinden anlaşıldığını belirten PVV lideri Geert Wilders, Kouwenberg’in Türk vatandaşlığının bulunduğunu kısa bir sıra öncesine kadar kendisinin de bilmediğini belirtti. Wilders, meclis üyesinin çok kısa bir süre içinde Türk vatandaşlığından çıkacağını dile getirdi.

Partinin Gelderland Eyalet Meclisi Grup Başkanı Marjolein Faber, haberin kendisinde şok etkisi yarattığını belirtirken, Kouwenberg ise konu hakkında suskunluğunu korumaya devam ediyor.

 

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit