• resmi ilanlar

Yangın kendiliğinden söndü

2011-03-31 19:09:46

Yeniçağa Gölü Kuş Cenneti sazlıklarında dün bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İtfaiyenin müdahale etmediği yangın saatler sonra kendiliğinden söndü.

Her yıl değişik türde yüzlerce kuşun geldiği Yeniçağa Gölü Kuş Cenneti sazlıklarında dün akşam saatlerinde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Çıkan yangın kısa bir süre içerisinde büyüdü. Uzun süren yangının ardından göl kenarında bulunan sazlıkların büyük bir kısmı yandıktan sonra yangın kendiliğinden söndü.

Yeniçağa Gölü Kuş cennetinde çıkan yangını gören kuş gözlemcisi Aytaç Yıldırım, ilkbaharın gelmesiyle birlikte göle gelen kuş türlerini görmek için geldiklerini ifade ederek, “Yeniçağa gölüne geldiğimizde göçmen kuşların dinlendiği ve yuva yaptığı sazlıkların yandığını gördük. Hemen itfaiyeyi aradık. İtfaiye yetkilileri, yanının çıktığı alanın uzak olduğunu, bataklık bölgede olduğu için araçların batma ihtimalinin olduğunu yangına müdahale edemeyeceklerini iddia ettiler. Uzun süre yanan sazlıklar kendiliğinden söndü. Çok sayıda göçmen kuşu barındıran sazlıklar yanarak kül oldu” dedi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit