• resmi ilanlar

Tunceli de büyük operasyon

2011-04-15 00:39:31

TUNCELİ’de eylem hazırlığında olduğu belirlenen PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için hava destekli operasyon başlatıldı...

Güvenlik birimlerinin istihbarat çalışmasında, Hatay’da 7 PKK’lının öldürülmesinin ardından terör örgütünün Tunceli ve Bingöl’de misilleme eylemlerine girişeceği belirlendi. Özelilkle Pülümür, Nazımiye ilçeleri ile Tunceli merkeze yakın kırsal alanda, hareketli olan ve eylem planı çalışması yapan grupların etkisiz hale getirilmesi için operasyon başlatıldı. Tunceli 4’üncü Komando Tugay Komutanlığı’na bağlı çok sayıda profosyonel komandonun katıldığı operasyon kapsamında, özellikle Kutuderesi, Pülümür ve Dokuzkaya Vadileri ile çevresine Sikorsky helikopterlerle profesyonel birlikler indirildi. Teröristlerin bulunabileceği muhtemel alanlar Kobra tipi helikopterlerle bombalandı.

Hozat İlçesi kırsal alanında da bugün sabah saatlerinde hava destekli ayrı bir operasyon başlatıldı. İlçede bulunan 51’inci Motorlu Tugay Komutanlığı’na bağlı birliklerin katıldığı operasyonlar daha çok Çemişgezek ile Hozat İlçesi arasında bulunan Aliboğazı Vadisi ve çevresinde yoğunlaştığı belirtiliyor.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit