• resmi ilanlar

Şehirlerarası yolda duygulandıran mola

2011-04-18 09:53:33

Mersin'de, şehirlerarası seyahatler için örnek bir olay yaşandı. Otobüste annesiyle yolculuk eden bir yaşındaki bebeğin Bozyazı ilçesinde rahatsızlanması üzerine herkes seferber oldu. Önce uygun bir yerde mola verildi, ardından 112 ekipleri beklendi. Sağlık görevlilerine teslim edilen anne-kız hastaneye kaldırılırken şoför ve yolcuların vicdanı gitmeye el vermedi. Hastane önünde iki saat bebeğin tedavisini beklediler. Taburcu işlemi bitt...

Mersin'de, şehirlerarası seyahatler için örnek bir olay yaşandı. Otobüste annesiyle yolculuk eden bir yaşındaki bebeğin Bozyazı ilçesinde rahatsızlanması üzerine herkes seferber oldu. Önce uygun bir yerde mola verildi, ardından 112 ekipleri beklendi. Sağlık görevlilerine teslim edilen anne-kız hastaneye kaldırılırken şoför ve yolcuların vicdanı gitmeye el vermedi. Hastane önünde iki saat bebeğin tedavisini beklediler. Taburcu işlemi bittikten sonra bebeği ve annesini alıp yola koyuldular.

Yolculardan birinin beş dakika gecikmesinin krize yol açtığı şehirlerarası seyahatlerde örnek bir olay yaşandı. Antalya'dan Şanlıurfa istikametine giden Kemal Taş yönetimindeki yolcu otobüsünde annesiyle birlikte yolculuk eden bir yaşındaki Kübra Toprak, Mersin'in Bozyazı ilçesi yakınlarında hastalandı. Otobüsteki firma görevlileri ve yolcular, anne ve bebekle yakından ilgilendi. Midesi bulanan ve şiddetli karın ağrısı çektiği anlaşılan minik Kübra'yı sakinleştirmek için yolcuların sarf ettiği yoğun çaba sonuç vermedi. Kübra'nın rahatsızlığının artması üzerine 112 Acil Servis ekibinden yardım istendi. Buluşma yeri ayarlandı. Otobüs şoförü Kemal Taş, ilçe merkezine gelindiğinde sağlık görevlileriyle buluştu. Annesi Hasret Toprak ile acil servis ekiplerine emanet edilen bebek, tedavi için Bozyazı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bu arada, Kübra ve annesini yarı yolda bırakmaya gönülleri razı olmayan şoför ve yolcular, yaptıkları görüşme sonrasında, hastane yakınlarında bekleme kararı aldı. Doktorların 'soğuk algınlığı' teşhisi koydukları Kübra bebek yaklaşık 2 saat sonra taburcu edildi. Otobüs de bebek ve annesini aldıktan sonra yeniden Şanlıurfa'ya hareket etti. Hastaneden çıkışta, firma yetkilileri ve yolculara teşekkür eden anne Hasret Toprak, minnet duygularını şu sözlerle dile getirdi: "Burada bırakılmış olsam, rezil olurdum. Çünkü ne yol bilirim ne iz. Hepinize teşekkür ederim."

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit