• resmi ilanlar

Öztürk, “Haberler asılsız”

2011-07-06 00:00:00

‘Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Gerede otobüslerini Bolu’ya sokmuyor’ haberinden sonra bir açıklamada bulunan Şoförler ve Otomobilciler Odası Esnaf Başkanı Nihat Alpat Öztürk, “Belediyemizin şehir içi trafiğinin rahatlatmak için yapmış okluğu bu çalışmaları her zaman destekliyoruz” dedi.

Çıkan haberler üzerine konu hakkında gazeteleri bilgilendiren Öztürk, “Bolu Belediye Başkanı her alanda olduğu gibi, Bolu şehir içi trafiğini ele rahatlatmak, trafik akışını düzenli sağlamak amacıyla bir dizi düzenlemeler ve çalışmalar yapmaktadır.

Bolu Merkez ilçede Bolu halk otobüsü adı altında çalışan Belediyemize çeşitli isimler altında vergiler ödeyen Halk otobüsleri şehir içine girememekte biz hiç şikâyetçi olmuyoruz. Kaldı ki ilçelerden yolcu getirip götüren minibüsler sac camisi ile cici taksi arasında adeta ring yapıyorlar. Belediyenin park yasağı koyduğu cadde ve sokaklara park yapıyorlar onların bu hareketleri Bolu trafiğinin yoğunlaşmasına sebep oluyor. Bolu Çaydurt istikametinde yolcu taşımacılığı yapan Köroğlu birlik minibüslerinin yolcularını da almaktan imtina etmiyorlar. Böylelikle D-IO0 karayolu üzerinde bulunan ticari taksilerimizin ve Köroğlu birlik minibüslerinin mağduriyetine sebep olmaktadırlar.10.07.2003 tarih ve 4925 sayılı Karayolu taşıma Kanununa göre hazırlanan. Karayolu taşıma yönetmeliği temel bükümleri bölümünün amaç, kapsam, dayanak ve tanımlar bölümünün,1.Maddesi; Bu yönetmeliğin amacı kara yolu taşımacılık faaliyetlerini ülke ekonomisinin gerektirdiği şekilde düzenlemek; Bu yönetmelik yük \e eşya ile yolcu taşımacılığı faaliyetlerinde düzeni ve güveni sağlamak. Ayrıca çıkan bu yasayla yük ve eşya taşımacı lığında mali yeterlilik, mesleki saygınlık ve mesleki yeterlilik olarak özetlenmiştir. 100 kilometreye kadar şehirler arası yolcu taşımalara ile tüm tarifeli tarifesi/ i! içi yolcu taşımacılığı için Y Belgelen ile yapılmakta nü Yolcu taşımacılığında yetki belgeleri yeniden düzenlenmiş 01.01.2011 tarihinde itibaren Y türü belgelerin yerme D-4 Yetki belgeleri getirilmiştir. 4925 sayılı kanun ve yönetmelik, ilden İlçeye, ilçeden İle yolcu taşımacılığı yapacak olan araç sahipleri ulaştırma Bakanlığına müracaatlarında kalkış noktası A terminali varış noktası B terminali olarak adres belirtmişlerdir. Yani İlimizden İlçelerimize, İlçelerimizden İle yolcu taşımacılığı yapan araç sahipleri terminalden yolcusunu alacak, varış noktasındaki terminale yolcusunu indirecekledir. Taşıma belgeleri de o şekilde düzenlenmiştir.Araç sahipleri bu yasa ve yönetmeliklere uymak zorundadırlar. Belediyemiz 5W sayılı kanunun VP' maddesi uyarınca gereken çalışmaları yapmaktadır. Belediye Başkanımızın hiçbir ilçeye kin ve düşmanlığı yoktur. Yolcu taşımacılığı yapan araç sahipleri ve sürücülerinin yönetmeliğin 4' üncü maddesinde geçen mesleki saygınlık maddesinin uygulanması halinde hiç kimse mağdur olmayacaktır. Belediyemizin şehir içi trafiğinin rahatlatmak için yapmış okluğu bu çalışmaları her zaman destekliyoruz” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit