• resmi ilanlar

Huzurevi sakinlerin Ata’nın huzurunda

2011-07-21 00:00:00

Bakım altında bulunan yaşlıların günlerini daha verimli ve anlamlı geçirmelerini sağlamak için çeşitli etkinlikler düzenleyen Gerede Esentepe Huzurevi, Anıtkabir'e gezi düzenledi.

Gerede ilçesinde bulunan huzurevinde kalan yaşlılar, günübirlik düzenlenen Ankara gezisine ilk olarak, Çamlıdere Ali Semerkandi Hazretlerinin Türbesini ziyaret etti.

Ardından Kocatepe Camini ziyaret eden yaşlılar, Anıtkabir'e geçerek, tarihi bir yolculuk yaptı. Anıtkabir görevlilerince tahsis edilen rehber eşliğinde Anıtkabir'i ve müzeyi gezme imkânı bulan grup, savaş yıllarının anlatıldığı bölümlerde duygulu anlar yaşadı.

Gerede huzurevi sakinleri, ''Kitaplarda ve televizyonda gördüğümüz Anıtkabir'i yakından görüp gezmek fırsatı bulduk. Atamızı daha yakından tanıdık. Müdürümüz Murat Bey bize bu imkânı sağladığı için ona çok teşekkür ediyoruz. Hayatımızda hiç yaşayamayacağımız güzellikleri bize yaşatıyor'' dediler.

Gerede Esentepe Huzurevi Müdürü Murat Ergüven, milli, manevi, kültürel yerler yanında tarihi ve turistik değere sahip mekânlara da geziler düzenlediklerini vurgulayarak, ''Yaşlılarımızın sadece yeme içme barınma ve sağlık ihtiyaçlarını düşünmüyoruz. Bu temel ihtiyaçlarının yanı sıra yaşlılarımızın kültürel ihtiyaçlarını da düşünüyoruz. Milli, manevi, kültürel, tarihi ve turistik değere sahip yerlere de geziler düzenliyoruz. Bu tür gezilerin yaşlılarımız huzuru ve mutluluğu için çok gerekli olduğuna inanıyorum. Böylece onların sosyal ihtiyaçlarını da karşılıyoruz'' diye konuştu.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit