• resmi ilanlar

Otelcilik ve Turizm Lisesi halka açıldı

2011-07-25 00:00:00

Bolu İzzet Baysal Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli, sabah kahvaltılarında açık menu servisiyle Bolu halkına hizmet veriyor. Otelcilik Lisesi yetkilileri halka açık olduğu halde vatandaşlar tarafından sadece okulun öğretmenlerine ait olduğunun düşünülmesinden yakınıyor.

Turizm anlamında öğrenci yetiştiren ve bahçesinde büyük ve görkemli bahçe ile halka açık olan İzzet Baysal Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, uygun fiyatlarıyla hizmet anlayışına artı bir puan daha katıyor. Bahçesinde farklı organizasyonlarıyla dilden dile dolanan İzzet Baysal Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinin Uygulama Oteli bu yaz doluluk oranıyla geçtiğimiz senelere fark attı.

“Bu yaz rağbet daha fazla”

Düğün, sünnet organizasyonlarının yaz ayının da gelmesiyle arttığını dile getiren Uygulama Oteli, ön Büro Şefi Celalettin Tosun, “Düğün sezonunun açılması ve ramazan ayının gelmesiyle birlikte otelimize rağbet arttı. 1 Ağustosa kadar da yoğun geçecek. Bizler bazen gelen taleplere bile cevap veremiyoruz. Arıyorlar bizleri düğün için randevu almak istiyorlar fakat dolu oluyoruz. Bu sene geçen senelere oranla daha yoğun. Ancak otelimizin halka açık olduğu pek fazla bilinmiyor. Sadece okulun öğretmenlerine açık zannediliyor. Bundan dolayı da bizler üzgünüz” dedi.

“Fiyatlarda uygun”

Fiyatların gayet uygun olduğunu vurgulayan Tosun, “Fiyatlarımız gayet halkımıza uygun. Mesela sabah kahvaltısı açık büfe olmasına rağmen sadece 10 TL. Gelen konuklarımız ne isterlerse yiyorlar ve sadece 10 TL ödüyorlar. Bu fırsatta onlar için kaçınılmaz. Akşam yemekleri de genellikle et olarak çıkıyor, isteğe bağlı ne yemek isterlerse yiyorlar ama fiyatlar uçmuyor, 20 TL ödeniyor. Bizim uygulama otelimizde odalarımız da var. Buraya da tek kişi sabah kahvaltısı da dahil olmak üzere 35 TL ödüyor. Kral dairemizde var içinde çocuk odası ve 3 oda daha mevcut. Buraya da gelen konuğumuz sadece 140 TL ödüyor kahvaltı dahil olmak üzere” diye konuştu.

“Hem okuyorlar hem de çalışıyorlar”

Ayrıca uygulama otelinde staj yapan öğrencilerin çalışmalarıyla ilgilide bilgide veren Celalettin Tosun, “Okulumuzda okuyan öğrencilerimizin, yaz ayında staj yapma zorunluluğu var. Bazıları farklı illere bazıları da ilimizdeki otellere gidiyor. 15 kadar öğrencide Uygulama Otelinde kalıyor. Burada 5 ay boyunca staj yapıyor. Değişmeli olarak katlarda, serviste ve mutfakta stajlarını tamamlıyorlar. Staj süresi boyunca da yapılması öğrenmeleri gereken şeyleri öğreniyorlar. Bu da onlar açısından iyi oluyor. Hem staj yapıyorlar hem de öğreniyorlar. Buraya gelen konuklara gerek servis, gerek mutfak, gerekse kat hizmetleri bakımından hizmet ediyorlar” ifadelerine kullandı.

YORUMLAR  (Toplam 7 yorum)

 • HAKAN ASLAN  (25.07.2011 23:43:51)

  Bolunun için de aile için mükemmel fevkalade güzel bir yer.Ormanınız doğa harikası ,bir de havuzunuz olsa ,ozaman görmek lazım.

 • NERGİZ GEZGİN  (25.07.2011 20:10:46)

  Otelinizin yeri çok güzel .Havaların bu kadar sıcak olmasına rağmen bahçeniz ve çam ağaçları arasında hava o kadar serin oluyor ki klimayı aratmıyor.Bir de buna ıhlamur ve hanımeli kokusu eklenince anlatılamayacak bir güzellik oluyor.Tebrikler herkese tavsiye ederim.

 • tunahan  (25.07.2011 13:23:31)

  Orasınıda gazeteclere verinde çalıştırsınlar.nasıl olsa almadıkları belediye bahçesi parkı kalmadı.duymasınlar anında bir yolunu bulurlar orasınıda alırlar.

 • AKILCI  (25.07.2011 12:59:11)

  ORASI HALKA AÇIK BİR YER HALA ANLAYAMAYANLAR VAR. SADECE ÖĞRETMENLER DEĞİL İSTEYEN KİŞİ ORADA REZERVASYON YAPTIRABİLİR KALABİLİR.

 • zafer  (25.07.2011 11:59:19)

  Fiyatlarının bu kadar hesaplı olduğunu tahmin etmemiştim.Yetkilileri ve bu bahçeyi halka açanları kutlarız

 • Hocali  (25.07.2011 11:58:03)

  Güzel bir mekan olmuş tavsiye ederim herkese.

 • kul hakkı yiyenler  (25.07.2011 11:12:46)

  Evet, evet biliyoruz... Otel kısmı uzun zamandır "ADESE" market personeline rezerve, öğretmene yer yok... Yani yandaşa "şapur-şupur", öğretmene "yarabbi şükür"... Ne diyelim, Allah hepinizi bildiği gibi yapsın...

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit