• resmi ilanlar

Beyaz Et Festivali neyi amaçlıyor

2011-09-16 00:00:00

Yarın başlayacak olan 5. Beyaz Et Festivali öncesi, Bolu kamuoyunda tartışmalar devam ederken CHP Bolu İl Başkanı Mehmet Karakaşoğlu ve MHP Bolu İl Başkanı Sabri Şatıroğlu festivalle ilgili düşüncelerini açıkladılar..

Festivallerin illerin tanıtımına hizmet etmesi gerektiğini vurgulayan CHP İl Başkanı Mehmet Karakaşoğlu; “Festivaller kentlerin tanıtımı için doğru kullanılırsa fayda sağlayabilir. Ama önemli olan festivale harcanacak paranın miktarıdır. Oraya harcanacak bu para üniversite öğrencilerine burs olarak düşünülebilirdi. Bu çok daha güzel bir tanıtım olurdu. Bu konuda belediyeyi eleştiriyorum. Festivalin amacına ulaşabileceğini düşünmüyorum. Çünkü festivali düzenleyen belediyemiz yetkililerinde öyle bir ışık görmüyorum” dedi.

Festivalde yapılacak olan etkinlikleri eleştiren Karakaşoğlu; “Güzellik yarışmasıyla ilgili kamuoyunda tartışmalar devam ediyor. Güzellik yarışmasının yapılması şart mıydı? Festival komitesinin bu düşüncesinin yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu yarışmaların Bolu’ya bir şey kazandıracağını düşünmüyorum. Bu yarışmaları düşünenlere Allah akıl fikir versin.

Birde başkanın festivalde keçi sağacağını duydum. Bir başkan bunları yapmamalı ama başkan ilada keçi sağacağım diyorsa, bizim söyleyecek lafımız olmaz. Buyursun keçileri sağsın” ifadelerini kullandı.

 

Bilgisiyle gündem oluşturamayanlar magazin mantığıyla reklâm peşine koşuyorlar

5. Beyaz Et Festivaliyle ilgili düşüncelerini açıklayan MHP Bolu İl Başkanı Sabri Şatıroğlu ise; “ Biz festivallere karşı değiliz. Ama festival amacına uygun yapılmalı. Bir ilde festival yapılacaksa, o il hem turizm, hem tanıtım hem de ekonomik anlamda kazanım elde etmelidir.  Festivalin bu amaca hizmet ettiğini düşünmüyorum. Daha önce yapılan 4 adet festivalden bu il hiçbir kazanım elde etmedi. Sadece bazı insanların egosu tatmin oldu.  Ayrıca festivalde tavuk yakalama, keçi sağma ve piliç güzeli yarışması gibi neye hizmet ettiği belli olmayan yarışmalar düzenlenecekmiş. Bu düşünce bilgisiyle ve kültürüyle gündem oluşturamayanların, magazin mantığıyla reklâm yapma çabasından başka bir şey değildir. Bütün bunları Bolu halkı adına üzüntüyle takip ediyorum” dedi

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • aa  (16.09.2011 01:05:13)

  Öğrencilere bursmuş. Belediyenin verdiği bursu nasıl dava ettiklerini nasıl unutmuşlar. AMa belediye yılmadı bilgisayar verdi. bırakın bu ağızları.. icraat yapın.

 • Tarık  (16.09.2011 00:49:29)

  ne alakası var beyaz et ile keçinin ve sütünün heleki güzellik yarışması yapılması çok saçma sanırım maksat para harcamak

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit