• resmi ilanlar

Terörist avı başladı

2011-09-17 16:30:00

Kato Dağı'ndaki PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığı birliklerinin de katıldığı geniş çaplı bir operasyon başlatıldı.

 

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi yakınlarında bulunan Kato Dağı'ndaki PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirilmesi için kapsamlı operasyon başlatıldı. Hava destekli operasyonda, Kato Dağı'nın stratejik noktalarına özel eğitimli komandolar indirilirken, karadan da askerler sevk edildi.

Irak sınırının karşısında bulunan Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi yakınlarındaki Kato Dağı'nda hareket halindeki bir grup PKK'lıyı tespit eden güvenlik güçleri kapsamlı operasyon başlattı. Dün öğleden sonra başlatılan ve halen sürdürülen operasyonlara bölgeye gelen Bolu Komandı Tugay Komutanlığı'na bağlı özel eğitimli birlikler de destek veriyor. Sikorsky helikopterlerle Kato'nun Sedkar bölgesine komandolar indirildi. Kobra helikopterler PKK'lıların bulunduğu alanları bombaladı. Kato'ya karadan da asker sevk edildi. Kato Dağı'nda sayılarının 100'ü bulduğu tahmin edilen PKK'lıların geçiş güzergahlarını kesen güvenlik güçleri, derin vadileri Termal kameralarla kontrol altına alıyor. Şu ana kadar sıcak bir temas olmadığı dağa çıkan yollarda ise jandarma ekipleri mayın taraması yapıyor. 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit