• resmi ilanlar

3 bin lira kayıt parası

2011-09-21 00:00:00

50. YIL İlköğretim Okuluna çocuğunu kayıt ettirmek için giden veli üç bin liralık kayıt parası isteğiyle karşılaşınca ortalık karıştı. Durumu okulu müdürüne bildiren veli aynı teklifle karşılaşınca soluğu Milli Eğitim Müdürlüğünde aldı.

Yeni okula başlayan çocuğunu İlk Öğretim Okulu birinci sınıfına kaydettirmek için 50. Yıl İlköğretim Okuluna götüren Murat Acet üç bin liralık okul kayıt parası istemi karşısında, “bu nasıl kayıt parası. Özel okul aidatı gibi” diyerek tepki gösterdi. Kendiside Meslek Yüksek Okulunda Yardımcı Doçent Doktor kadrosuyla eğitimci olarak görev yapan Acet, “Üç bin liralık okul kayıt parasını duyunca bu parayı ben ödeyemem. Okulumuz için tabiî ki bütçem oranında bağış yapmak isterim. Bundan da gurur duyarım, ama üç bin lira ödemem söz konusu değil dedim. Bana Okul aile birliğinde görevli olduğunu söyleyen bir öğretmen arkadaşımın ilettiği miktarı okul müdürü ile görüşmeye çalıştım. Fakat sonuç alamadım. Daha sonra çocuğumun rast gele çekildiği belirtilen bir kura ile bir sınıfa verildiğini öğrendim. Okulda kura çekilerek sınıfların belirlendiğinin tarafıma söylendiğini bu kuraya neden çağırılmadığımı sorduğumda ise beklemediğim bir tepki ile karşılaştım. Bunun üzerine durumu Milli Eğitim Müdürü Sayın Recep Sezer’e ilettim. Makamında yaptığım görüşmede Müdür Bey okul müdürünü arayarak durum telefon ile görüştü. Fakat okula döndüğümde hiçbir şeyin değişmediğini gördüm” dedi.

Konuya ilişkin sonuç almak için Milli Eğitimden sorumlu vali yardımcısından randevu talep ettiğini belirten Murat Acet, “Konuyu yetkili makamlara iletmekte kararlıyım. Yıllarını eğitime vermiş bir eğitim camiası mensubu olarak yapılan haksızlıklara dayanamadım. Sayın Vali Yardımcımı ve Valimi mağdur bir vatandaşlarının sesine kulak vermeye çağırıyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR  (Toplam 6 yorum)

 • muzaffer acet  (05.03.2012 21:20:15)

  Murat Acet Malatyalıdır benimde özbe öz amcamın oğludur kendisiyle gurur duyuyorum kendisine yapılan bu saygısızlığıda kınıyorum...

 • ümit  (22.12.2011 13:07:27)

  sayın mehmet can duyarlı. siz sanırım 50. okulunun okul aile birliğinden birisisiz. ne yapacaksın sen adamın ikametkahını, sanki boluda her öğrenci kendi ikamet ettiği mahallenin okulda okuyor? Ne demek ya 3000 tl kayıt parası, devlet okulundan para istenmesi alınması.. Yıllardır sömürüyorlar velileri, insanlar çocuklarının eğitimi zarar görmesin diye ses çıkarmıyor ama bıktırıyorlar insanı haraç keser gibi.

 • hayati  (24.09.2011 22:45:43)

  hocamızın nerede ikamet ettigi niye bu kadar önemli etmiyorsa ver 3000 ytl ..parasız egitimden bahsediyoruz yol açma yöntemlerinden degil.bunun yöntemide mehmet beyin dedıgı gıbı munkun olanı munkun kılmak için 3000 ytl asla degil.burası bir devlet okulu özel okul degıl hocamız haklı davasında..

 • vatandaş...  (21.09.2011 16:19:39)

  kapitalizm önce çürütür,sonra öldürür...tabiki ahlakınızı...eğitim ve sağlık tamamen ücretsiz olmadan bu işler çözülmez...ayrıca sayın mehmet can bey, öyle şey yazmışsınız ki sanki ikametgah olmayınca para almak normal birşeymiş gibi bahsetmişsiniz olaydan , yanlış bakarsanız yanlış görürsünüz...

 • mehmet can duyarlı  (21.09.2011 09:42:39)

  Sayın hocam acaba nerede ikamet ediyor.?Büyük bir ihtimalle bu okula ikametgahından dolayı kayıt yaptırması mümkün değilki mümkün olmayanı mümkün kılmak için böyle bir para istenmiş olabilir.Bekliyoruz hocam nerede ikamet ediyırsunuz.?

 • Bolu  (21.09.2011 08:27:08)

  Milli Eğitim Müdürünün Boluda göreve başlamasından bu yana Boluda eğitime yaptığı ilave bir katkı var mı? Bu vebal o müdürün hala görevde kalmasına göz yumanların da üzerindedir. Ak Partiden nemalanan ve üstüne üstlük yan gelip yatan bu zihniyeti Allaha havale ediyoruz.Makam arabasıyla gezsinler.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit