• resmi ilanlar

Ercoşkun kürsüde

2011-12-15 00:00:00

Adalet ve Kalkınma Partisi Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun dün TBMM kürsüsünden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Hakkında bir konuşma yaptı..

Ak Parti hükümetlerinde bilgi teknolojileri alanında, sürdürülebilir, insan odaklı, toplumun bütün kesimlerinin ihtiyaçlarını dikkate alan, öncelik ve önem planlaması yapmış bir politika izlendiğini ifade eden Ercoşkun, “Bu sayede Türkiye, Avrupa Birliğine girmeden önce bilişim sektörünün pek çok alanında Avrupa Birliği ülkeleri ortalamasını yakalamıştır. Bu yatırımlar ve planlamalar yapılırken, doğudan batıya kuzeyden güneye fırsat ve hizmet eşitliği ilkesi gözetilerek yenilikçi, kapsayıcı ve dönüştürücü bir bilişim altyapısı hedeflenmiştir. Türkiye'nin bilişim altyapısı tamamen yenilenmiş, bilişim otoyolları hizmete açılmıştır. Bütün okullarımızın dersliklerinde Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hizmeti (FATİH) Projesi uygulamaya başlanmıştır. Alfabe okuryazarlığından bilgisayar okuryazarlığına geçiş süreci başlamış, e-devlet uygulamaları hayata geçirilmiştir” dedi.  E-devlet uygulamalarına da değinen Ercoşkun “E-devlet kapısından 292 elektronik hizmet yürütülmektedir. 10 milyonu geçen kullanıcı sayısı ile birçok Avrupa ülkesini geride bırakmış durumdayız” ifadeleri kullandı.

Acil durum iletişiminin çok önemli bir konu olduğunun altını çizen Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, “İletişimde acil durumlar için haberleşmenin önemi çok büyüktür. 1999 yılında yaşanan depremde büyük sıkıntılar çektik. Bolu milletvekili olarak bende o acıyı yaşayan insanlardan birisiyim. İletişim sisteminin çökmesi sebebiyle depremin hemen akabinde insanlar canlarıyla eşleriyle çocuklarıyla ana babalarıyla görüşemediler. Cenabı Hak kimseye o günleri bir daha yaşatmasın. Bu gün gelinen noktada ise 1999 da Bolu’da,Düzce’de Kocaeli’nde yaşadığımız bu sıkıntıyı Van’da yaşamadık. Türkiye'yi yirmi beş bölgeye ayırarak oluşturulan stand-by yedek iletişim altyapısı ile Van depremi gerçekleştiği zaman iletişimde herhangi bir kesilme olmamış ve sistem tüm hatların yüklenmesine rağmen çalışmaya devam etmiştir” dedi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit