• resmi ilanlar

Sıkıntıların bitmesi gerekiyor

2011-12-30 21:11:56

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Denizlispor'un teknik direktörü Osman Özköylü, Denizlispor'da borç stoğunun ciddi bir sorun olduğunu belirterek, kulübün ekonomik yönden kurtuluşunun, ancak Süper Lige çıkmasıyla mümkün olabileceğini ifade etti.

 

 Özköylü, yaptığı açıklamada, ekonomik sıkıntıların kulüpte ciddi bir sorun haline geldiğini belirtti.

 

 Bu ortamda başka bir yerde kamp yapmaları mümkün olmayacağından devre arası hazırlıklarını bile kendi tesislerinde sürdürdüklerine işaret eden Özköylü, kulübün bu sıkıntılı durumdan kurtulabilmesi için takım olarak mutlaka başarılı olmak zorunda olduklarını ifade etti.

 

 Özköylü, kulübün 30-35 milyon lira gibi bir borç yükünün altında olduğunu, buna karşın bulunduğu ligde elde edeceği maksimum gelirin 4,5 milyon lira olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

 

''Bu parasal yükün en kolay şekilde düzenlenebileceği yer, Süper Ligdir. Kulübün ekonomik sıkıntıdan kurtulması için Süper Lige çıkması şart. Yoksa, 'Küçülelim, Bank Asya 1. Lig'de kalalım, borcu bu şekilde azaltalım' denilmemesi gerekir. Küçülmeye gitsen bile senede oyuncu transferleri ve taksitleri için 2 milyon lira para harcaman lazım. Buna deplasman, prim ve diğer giderler dahil değil. 4,5 milyon lira gelir ile borç ödenmesi mümkün değil. O yüzden Denizlispor'da bu borç ciddi bir sorun. 'Sürekli o işadamından para alalım, belediyeden para alalım, şuradan şu gelsin' gibi taşıma su ile bunun ileriye gitmeyeceğini herkes gayet iyi biliyor. Denizlispor gibi büyük bir camianın bu tür sıkıntılarla her sene uğraşmaması için kalıcı çözümler üretilmesi gerekir.''

 -Birlikte mücadele çağrısı-

 

Bank Asya 1. Lig'den Spor Toto Süper Lig'e yükselmenin çok zor olmadığını, bunu başarabileceklerini dile getirerek, ''Biz bunu başarabileceğimizi düşünüyoruz. Bu mücadeleyi daha önce yaptık, refaha ulaştık. Bu mücadeleyi, Denizli'de tüm şehirle birlikte yapmamız lazım'' dedi.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit