• resmi ilanlar

AİBܒye rektör ziyareti

2012-01-19 00:00:00

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ), ABD’den aralarında Southern University Rektörü’nün de bulunduğu Louisiana’daki iki devlet üniversitesinin öğretim üyelerini ve Sinop Üniversitesi Rektörü Recep Bircan, Rektör Yardımcısı Dursun Dilek’i ağırladı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Louisiana Eyaletinin başkenti Baton Rouge’da kurulu Southern University Rektörü Dr. James Lee Llorens ile aynı üniversitenin öğretim üyesi Dr. Osman Kandara ve Louisiana State University öğretim üyesi Dr. Eugene Kennedy AİBÜ’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun’u makamında ziyaret eden konuk ekip, üniversite hakkında bilgi aldı. Türk üniversiteleri ile akademik, sosyal ve kültürel ilişkiler kurmak ve geliştirmek amacı ile Türkiye’de bulunduklarını söyleyen Southern University Rektörü Dr. James Lee Llorens, Abant İzzet Baysal Üniversitesi ile de ortak çalışma alanlarının bulunduğu belirtti. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun da konuk ekibi Bolu’da görmekten mutluluk duyduğunu belirterek, Rektör Llorens ve Dr. Kennedy’ye üniversitemizin hatıra tabağını sundu. Southern University Rektörü Dr. James Lee Llorens de rektörümüze ziyaretin anısına üniversite logolu kalem armağan etti.

SİNOP ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ AİBÜ’YÜ ZİYARET ETTİ

Sinop Üniversitesi Rektörü Recep Bircan, Rektör Yardımcısı Dursun Dilek’le birlikte Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun’u makamında ziyaret etti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akçahan Gepdiremen’in de hazır bulunduğu ziyarette, üniversitelerin faaliyetleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Rektör Prof. Dr. Coşkun, konuk rektöre ziyareti anısına üniversitemiz logolu tabak armağan ederken, Sinop Üniversitesi Rektörü Bircan da Coşkun’a bir yelkenli maketi verdi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit