• resmi ilanlar

Bolu'yu örgüt bastı

2012-01-25 18:40:43

Bolu F Tipi Cezaevi'nde hükümlü bulunan İBDA-C'nin lideri Salih Mirzabeyoğlu için cezaevi önünde toplanan bir grup liderlerine destek verdi..

 

2001 yılında 6 Nolu Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından ağırlaştırılmış ömür boyu hapse mahkum edilen Bolu F Tipi Cezaevi'nde hükümlü bulunan İBDA-C'nin lideri Salih Mirzabeyoğlu için cezaevi önünde toplanan bir grup liderlerine destek verdi. 2001 yılında 6 Nolu Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından ağırlaştırılmış ömür boyu hapse mahkum edilen terör örgütü İBDA-C lideri Salih Mirzabeyoğlu'na destek vermek için Bolu F Tipi Cezaevi önünde toplanan grup, tekbir getirip liderlerine destek verdi. Ellerinde pankartla cezaevi kapısı önünde toplanan grup, Mirzabeyoğlu'nun avukatı aracılığıyla basın açıklaması yaptı. Avukat Ali Rıza Yaman, Mirzabeyoğlu'nun haksız yere cezaevinde tutulduğunu belirterek "Kendisi sürekli işkenceye maruz kalıyor. Bugün kendisini ziyaret etmek için toplandık. Buradaki kişiler, onun fikirleri ve düşüncelerinin izinden gidiyor. Kendisini ziyaret edeceğiz daha sonra da yeni adımlarımızı atmaya devam edeceğiz" dedi. 

Gruptaki bazı kişiler yanlarında getirdikleri kitap ve çiçekleri Avukat Ali Rıza Yaman'a verdi. Grupla görüşen avukat daha sonra Salih Mirzabeyoğlu'yla görüşmek için cezaevine girdi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit