• resmi ilanlar

Bu başlı başına bir iş

2012-01-28 00:00:00

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, sanayi sitesinin taşınması çalışmalarının başlı başına bir iş olduğunu savunarak, “Destek olmayanlar, köstek olmasın yeter. Esnafımız buraya taşınmak için çoktan gönüllü olmuştur” dedi.

Ertuğrul Turan

Bolu gündemine bomba gibi düşen, sanayi sitesinin taşınma çalışmaları hakkında bilgiler veren Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Sanayinin taşınma hadisesini yaşıyoruz. On dokuz meslek grubunu da taşıyoruz. Bir şehirde sadece sanayinin taşınması bile belediye için muazzam bir iştir” dedi. Herkesin konu hakkında fikir beyan ettiğini hatırlatarak sağlıksız yorumlar yapıldığının altını çizen Yılmaz, “Köşe yazarlarından siyasilere kadar birçok açıklama yapıldı. Müspet bir şey söylendi mi? Ben görmedim. Menfi bir şey söylendi mi? Onu da görmedim. Mikrofon kime uzatılırsa, kimin elinde kalem varsa, ağzı olan konuşuyor. Biz Bolu’yu ileriye taşırken, sanayinin şehir içinde kalmamasının kararını veriyoruz ve sanayinin nereye gideceğinin kararını ta Necdet Gören’in Belediye Başkanlığı zamanından karar veriyoruz. Sanayicilerle toplantı yapanları da anlayamıyorum. Neden yapılıyor bu toplantılar? Sanayi taşınmasın mı istiyorsunuz? Biz yanlış bir yere mi taşıyoruz? Daha iyi bir fikriniz mi var?”  ifadelerini kullandı.

Sanayi sitesi esnafının projeyi kabullendiğini ve Bolu halkının da kendilerine destek olduğunu hatırlatan Yılmaz, “Şu anda Allah razı olsun, sanayi esnafımız harıl harıl taşınma telaşına düşmüştür. Kendilerine teşekkür ediyorum. Yapılacak bu yeni sanayi Bolu’nun gururu olacaktır. Bunu da göreceksiniz. O sanayi bittiği zaman, o görkemi gördüğünüz zaman, hepiniz Allah razı olsun diyeceksiniz. E gayreti de hizmetkârlık olan bir adamı engellemesinler istiyoruz” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: “Bir dönüşüm projesi gerçekleştiriyor Bolu. Kentin göbeğinde kalan, görüntü kirliliğinden başka işlevi de kalmayan bir sanayiyi, çok modern ve bundan sonra da görüntü kirliliği ve çirkinlik yaratmayan bir tesise dönüştürmenin heyecanını yaşıyoruz. Destek olmayacaklarsa bile bize köstek olmasınlar. Bir de Bolu’ya faydalı bir iş yapın ya. Biz bugün varız, yarın yokuz. Bu sanayi gelecekte de burada olacaktır. Allah Bolu halkından razı olsun. Bu güne kadar yaptığımız işlerde Bolu halkı bize destek olmasa, hiçbir şey yapamazdık. Kime rağmen oluyor? Bazen bana rağmen bile oluyor.”

Sanayi esnafının ilgisinden de son derece memnun olduğunu ifade eden Yılmaz “Şu anda sanayi başvurular benim hedeflediğim rakamın iki misli Bolu halkının ve sanayicilerimizin teveccühü kazanılmıştır. Ben üç yüz gibi bir rakam olur ve o rakamda kalırız diyordum. Bu güne kadar ki bütün çalışmalarımızda, duble yollarda da, çevre yolunda da görüldü bu. Bütün çalışmalarda biz Bolu halkıyla el ele, destekleriyle hareket ediyoruz” dedi.

Sanayinin taşınmasının ardından sanayinin olduğu bölgenin değer kazanması için elinden geleni yaptığını hatırlatan Alaaddin Yılmaz, “Sanayinin şu anda bulunduğu yerin değerini arttırabilmek için, belediye meclisi olarak orayı “tercihli ticari bölge” yaptık. Bunun sözünü vermiştik ve yaptık. Belediye meclisinin verebileceği daha büyük bir değer yok. Buna CHP grubu itiraz etti. Neden ediyorsunuz dedik, grup kararı dediler. Biz TOKİ’ye gittik, onlar bu arazi için proje üretiyor. Sanayiyi yapan Bursalı ekip bir proje yapıyor. Bolu TSO Başkanımızın bu konuda bir çalışması var. Ha Mimarlar Odası istiyorsa onlar da üretsinler ama yaptıkları projeye sahip çıkacaklarsa üretsinler. Kendi yaptıklarına sahip çıkmayanlara bundan sonra güvenip, yeniden proje verebilir misiniz? Üretilen projelerin tabii oradaki esnaf tarafından beğenilmesi lazım” ifadelerini kullandı. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit