• resmi ilanlar

+090155

2012-01-28 00:00:05

Cep telefonu ile yapılan dolandırıcılar yeni bir yöntem geliştirdiler. Bazı saf vatandaşları +090155 numarasından arayarak kendilerine polis süsü veren dolandırıcılar, vatandaşlardan para sızdırmaya çalışıyorlar. İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, halkımızı uyararak, +090155 hattından gelen telefonları kesinlikle itibar etmemelerini istedi..

Kasım ŞAHİN(ÖZEL HABER)

Dolandırıcılar gün geçmiyor ki yeni icatlar çıkartmasın. Daha önceden birçok iletişim firmalarının telefonlarından vatandaşları arayarak ve kendilerine polis süsü vererek, tehditle para sızdırmaya çalışan ve bazı vatandaşlardan da yüksek miktarlarda paralar alan dolandırıcılık şebekesi şimdi de, +090155 numarasını kullanarak, dolandırıcılık yapmaya çalışıyorlar.

Konu hakkında halkımızı bilgilendiren ve uyarıda bulunan İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, “Dolandırıcılar, yeni bir telefon numarası kullanarak halkı kandırıp kanunsuz yoldan para almaya çalışıyorlar. Telefon numarasının sonunda “155” numarasını gören ve kendisini polisin aradığını sanan vatandaşlarımız kesinlikle bu numaraya itibar etmesinler ve kesinlikle telefonu açmasınlar. Emniyet Genel Müdürlüğünün böyle bir numarası yoktur” dedi.

Polis kesinlikle hiçbir vatandaştan para talep etmez de diyen Emniyet Müdürü Durmuşlar, “Dolandırıcıların yöntemi yine aynı. Fakat, bu şahıslar kurnazlık yapıp telefon numarasının sonuna “155”i koyarak polis gibi davranmaya çalışıyor. Böyle dolandırıcılar ya para ya da kontör talep etmekte. Bu durumla karşılaşan vatandaşlar mutlaka bizlere ihbarda bulunsunlar. Bunu halkımızdan rica ediyorum. Kesinlikle kanmasınlar böyle kişilere, aksi taktirde çok mağdur duruma düşerler. Mutlaka uyanık olsunlar” diye konuştu.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit