• resmi ilanlar

“Gerekirse sahaya ineriz”

2012-01-28 00:00:02

Kasım ŞAHİNMemur-Sen Bolu İl Başkanı Ahmet Koçak, yaptığı basın toplantısında, kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı veren Anayasa değişikliğini fiilen hayata geçirecek kanun tasarısı, 16 ay gecikmeli olarak TBMM’ye sevk edildiğini ancak Memur-Sen olarak, söz konusu tasarıyı bu şekliyle kabul etmemiz mümkün değildir diyerek, “Tasarı, 12 Eylül 2010’da yakalanan ve sürdürülmesi gereken demokratikleşme heyecanıyla uyumlu...

Kasım ŞAHİN

Memur-Sen Bolu İl Başkanı Ahmet Koçak, yaptığı basın toplantısında, kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı veren Anayasa değişikliğini fiilen  hayata geçirecek kanun tasarısı, 16 ay gecikmeli olarak TBMM’ye sevk edildiğini ancak Memur-Sen olarak, söz konusu tasarıyı bu şekliyle kabul etmemiz mümkün değildir diyerek, “Tasarı, 12 Eylül 2010’da yakalanan ve sürdürülmesi gereken demokratikleşme heyecanıyla uyumlu değildir. Tasarı masaya değil, sahaya davet yasasıdır. Gerekirse sahaya ineriz” açıklamasında bulundu.

Memur-Sen binasında bir basın toplantısı düzenleyen Memur-Sen Bolu İl Başkanı Ahmet Koçak, 16 aydır Anayasa çiğneniyor, tasarıyla da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile varılan mutabakat çiğnenmektedir, diyerek açıklamasını şöyle sürdürdü: “Burudan TBMM’ye çağrımız, bürokrasinin hayır’ının yerine millete evet’e kulak vermesidir. Vesayet mağduru olan ve sürekli vesayetten şikayet eden AKP’de bürokrasi vesayeti yerine, milletin sesini dinlemelidir. Bütün bunlarla birlikte, kamu görevlileri sendikaları olarak grev hakkı mücadelemiz, siyasete hakkı kararlılığımız ve toplu sözleşme hakkını sınırlayan Anayasal engellerin tamamen kaldırılması noktasındaki mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Gerekirse sahaya inmeye hazırız” diye konuştu. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit