• resmi ilanlar

Sahte kimlik çetesi

2012-01-29 13:19:28

İlimizde yaşayan bir kişinin kimlik bilgilerini ele geçiren şahıs Ankara’da bir bankadan sahte nüfus cüzdanı ile kredi çekmek isterken suçüstü yakalandı..

A.S isimli şahıs, Bolu’da yaşayan H.A isimli bir kişinin kimlik bilgilerini ele geçirdi. A.S, sahte evrak ve kendi fotoğrafıyla H.A’nın adına kimlik çıkarttı. Ankara’ya gelen A.S., Ulus’ta bulunan bir bankaya sahte kimliği ile 10 bin TL’lik kredi başvurusu yaptı. Bankadaki işlemlerini tamamladıktan sonra Ulus’ta bulunan bir otele yerleşen A.S. kredinin onaylanmasını bekledi.

Birkaç gün otelde konaklayan A.S., bankanın kendisini aramasından sonra kaldığı otelin müdürü M.Y.’yi yanına alarak, “Gel ağabey, kredi çekeceğim. Beraber gidelim” dedi. Otel müdürü de A.S’nin peşine takılıp bankaya gitti. A.S ve M.Y., bankaya girdiği sırada dolandırıcılık ihbarı alan ekipler baskın yaptı. A.S. ve M.Y. yaka paça gözaltına alındı. Yakalanan A.S ve otelin müdürü M.Y, sahte kimlikle dolandırıcılık yapmak isteyen A.S ve ona bankaya kadar giderek eşlik eden otel müdürü M.Y., ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Alper AKLAR  (30.01.2012 13:15:58)

  Başkasının kimlik bilgilerini ele geçirerek.Başkasının evini satmak.Telefon hatları çıkarıp borçlanmak. Borcunu ödememek.Haciz çıkartmak.Yine 10 bin lira kredi çekerken yakalanmak her halde suç değil ki;tutuksuz yargılanmak üzere ilgililer serbest bırakılmıştır.Hadi şimdi bulun bakalım adamı bulabilcekmisiniz?

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit