• resmi ilanlar

Öğrenciler hem soğukla hem de rakipleriyle mücadele etti

2012-02-09 00:00:00

Okul Sporları Kros İl Birinciliği müsabakalarına katılan öğrenciler, soğuk hava nedeniyle zor anlar yaşadı..

Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Murat Canbaş Cimnastik Spor Salonu önünde düzenlenen kros müsabakasında ilköğretim, lise, yıldızlar ve gençler kategorilerinde 200 öğrenci mücadele etti. Yarış esnasında hava sıcaklığının eksi 1 dereceye düşmesi nedeniyle zor anlar yaşayan öğrenciler, arkadaşlarının montları ve dağıtılan çorba ile ısınmaya çalıştı.  Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suat Çelen, 8 Ocak'ta yapılması gereken yarışların ertelendiğini anlatarak, ''Yarışmalar hava muhalefeti nedeniyle, çocukların kayıp düşmemesi için bu tarihe alındı. Bu faaliyet 81 ilde yapılıyor. Bu branş, dış ortamda yapılan bir müsabaka. Dolayısıyla yorulan sporcular kendilerini finişte yere atıyor. Bu, bizim açımızdan sportif anlamda çalıştıklarının göstergesi. Çalışmayanı ambulans alıyor. Bu durumlar sporun içinde olan şeyler'' dedi. 

Çelen, Bolu'da atletizmle uğraşan toplamda 750 sporcu olduğunu, şehre olimpik ölçülerde bir atletizm pisti yapılmasının planlandığını da belirterek, ''Müstakil bir atletizm pisti olacak. Cimnastikte nasıl yatılı bir merkez varsa, atletizmde de yatılı merkez olacak. Atletizm Federasyonu ile Spor Bakanlığı protokol imzaladı. Burası yüksek ihtimalle sırıkta yüksek atlamanın okulu olacak'' diye konuştu. Müsabakalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri de düzenlenen törenle verildi. 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Ecesu  (09.02.2012 11:56:11)

  Atletizm doğa şartlarıyla mücadele gerektiren bir spordur. Spordan bilinçsizce böyle çarpıtılmış haberler artık bayatladı. Bunlarla daha fazla prim yapamazsınız. Kendinize yeni ve daha gerçekçi haberler bulun.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit