• resmi ilanlar

Tabancalı doktora soruşturma

2012-03-06 00:00:00

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Köroğlu Devlet Hastanesi'nde bir doktorun silahla ateş etmesi olayıyla ilgili Sağlık Bakanlığı'ndan gelecek müfettişler tarafından idari soruşturma başlatılacağını ifade etti.

İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi'nde görevli Radyolog Doktor Metin K'nın sinirlenerek hastane odasında bulunan televizyona ruhsatsız tabancasıyla ateş ettiği şeklindeki iddialar sonrasında doktor hakkında idari soruşturma açılacağı ifade edildi.  Bolu Valisi İbrahim Özçimen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Doktor arkadaşımızın özel problemleri var. O anda sinirle elindeki tabancası patlamış ve kurşun televizyona gelmiş. Olay adli bir olay, adliyeye intikal ettirildi. Adli süreç nasıl devam eder bilemiyoruz. Bunun dışında tabi bir kamu yeridir. Sonuçta bir olay olmuş. Sağlık Bakanlığı'ndan müfettiş istedik. Müfettiş gelecek idari yönden soruşturacak. Adli yönden de savcılık gereğini yapacak. Üzücü bir olay, can kaybı olmaması sevindiricidir. Daha kötü, daha nahoş bir olay yaşanabilirdi. Ucuz atlattığımızı düşünüyorum" dedi.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Bolulu Vatandaş  (07.03.2012 01:29:36)

  SKANDAL Bu kadar para verip cihazlar koy hastaneye ve fakat bir insan silahla içeri girebilsin. Silahla hiç bir insan yasa gereği hastaneye giremezzz. Tüm sorumlular soruşturulmalı.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit