• resmi ilanlar

Psikolojik rahatsızlar, zavallılar!

2012-06-02 00:00:00

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun “Kızılay Hamamı kültür varlığı değildir” kararı hakkında yaptığı açıklamada, bilimsel dayanağı bulunmaksızın konuya dair karşıt görüş bildiren kesimleri “Zavallılar” olarak nitelendirdi.

Başkan Yılmaz esti, gürledi:  

Yılmaz, ayrıca, yaşanan gelişme sonrası Bolu Express’e verdiği demeçte, “Kızılay Hamamı tarihi bir mirastır. Yargıya gideceğiz ve yıkımı engelleyeceğiz!” diyen Mimarlar Odası İl Temsilcisi’nin bu yaklaşımını ise “Psikolojik rahatsızlar” sözleriyle karşıladı.

Haber: Mehmet KORKUSUZ

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Karaçayır Parkı’nda yaptığı inceleme gezisi sırasında son dönemde çok tartışılan Kızılay Hamamı’na ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Son dönemde Belediye ile Mimarlar Odası’nın çok sık şekilde karşı karşıya kaldığı iddialarına değinen Başkan Yılmaz, “Ne Mimarlar Odası ile ne de bir başka kimseyle hiçbir gerginliğimiz yok” dedi. Yılmaz, Bolu’yu geleceğe taşımak istediklerini belirterek, şehrin geleceğe taşınırken ki ihtiyaçlarına cevap verebilecek projeler üretmeye çaba gösterdiklerini söyledi.

“ZAVALLILIKLA İLGİLİ ŞEYLERİ ZAVALLILARA BIRAKIYORUM”

Yılmaz, son dönemdeki tarih tartışmalarında sıkça taraf olan Mimarlar Odası’nın konunun uzmanı olmadığını savunarak, “Tabi siyasi entrikalarla bizim işimiz yok; çünkü ben belediye başkanıyım. Eğer bir yerin tarihi yer olup olmadığıyla ilgili bir münakaşa varsa ortada bunun kararını ben veremem. Bundan Mimarlar Odası da anlamaz. Bu işlerden bu işlerle ilgili kurullar anlarlar. Bu işle ilgili görevli kurul buraya gelip, 7 kişilik kurulun tamamı “Burası tarihi değil” diye karar verirken, bu işle hiç alakalı olmayan insanlar başka şeyler düşüneceklerine asli işlerini dönseler daha iyi olur” dedi.

Yılmaz, Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun Kızılay Hamamı hakkında verdiği karara ilişkin olarak şunları söyledi: “Ben böyle bir kurulun aldığı kararı ‘Doğrudur’ ya da ‘Yanlıştır’ diyecek kadar kendimi yetkili hissetmiyorum ve ben bu hataya düşecek kadar da basit değilim. Kuruldan daha fazla bilgi sahibi olursam ancak ben yorum yaparım. Kurul kadar bilgi sahibi olmadan yorum yaparsam bu zavallılıktır. Zavallılıkla ilgili şeyleri zavallılara bırakıyorum. Biz Bolu’ya hizmetkârlığımıza devam edeceğiz.”

“PSİKOLOJİK RAHATSIZLIKLAR…”

Yılmaz, açıklamalarının devamında, kurulun Kızılay Hamamı konusunda verdiği karar sonrası Mimarlar Odası İl Temsilcisi Semih Dimicioğlu’nun yaptığı “Kızılay Hamamı tarihi bir mirastır. Yargıya gideceğiz ve yıkımı engelleyeceğiz!” sözlerinin hatırlatılması üzerine üslubunu sertleştirerek, “Psikolojik rahatsızlıklar olarak yorumluyorum. Bunun içinde hastaneler açılmıştır. Psikolojik rahatsızlıkları olanlar kendilerinde olan bu hastalığın farkında olmazlar. Hasta olmadıklarını iddia ederler. Ben açıkça söylüyorum, odam hazır kendilerine verebilirim” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR  (Toplam 3 yorum)

 • vatandaş  (03.06.2012 10:56:20)

  neresi tarihi yapı ,eğreti görünüşüyle durup yatıyordu,ilmi kimliğinizi sokak lafıyla meşgul etmeyin,gerçekleri de hiç bir zaman gözardı etmeyin ,kaybolan zamana yazık oluyor

 • almanya  (02.06.2012 14:59:58)

  basakan beyin kendisinin rahatsiz olduna inaniyorum bir an önce bir doktora görünse iyi eder bolu halkida kendiside rahat eder almanyaya gelirse kendisine ben yardimci olurum iyi bir doktor tavsiye ediyorum

 • BENCE  (02.06.2012 14:23:43)

  BENCE; BAŞKANIN ACİL ODASINA KAPANMASI LAZIM

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit