• resmi ilanlar

ANALARIN GÖZYAŞLARI DİNMİYOR!

2012-06-20 00:00:10

Siyasiler kanlı saldırı için ne dedi? Hakkâri’nin Irak sınırındaki ilçesi Şemdinli'nin Dağlıca kesimindeki birliklere ağır silahlarla saldıran PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 8 asker şehit oldu, 16 asker yaralandı. 2007 yılında 12 askerin şehit düştüğü aynı bölgeden gelen acı haber ülke genelinde geniş yankı uyandırırken, Bolu’daki siyasiler ise kanlı saldırı hakkında yaptıkları açıklamalarla terör örgütüne bir kez daha lanet yağdırdı.

 

 Kanlı saldırı sonrası siyasi partilerin Bolu’daki yerel temsilcileri Bolu Express Gazetesi’ni açıklama yağmuruna tuttu ve kanlı terör örgütüne yönelik tepkilerini dile getirdiler. Ak Parti, CHP, MHP, HAS Parti ve HEPAR’lı siyasiler ortak acı hakkında net mesajlar verdi. Siyasilerle yaptığımız açıklamaların önemli ayrıntıları şöyle:  

“TERÖRLE MÜCADELE KONUSUNDAKİ KARARLILIĞIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın: Hakkâri’nin Irak sınırında ki ilçesi olan Şemdinli'nin Dağlıca kesimindeki birliklerimize, Salı sabaha karşı 05.00 sıralarında düzenlenen hain saldırıda 8 askerimizin şehit ve 16 askerimizin yaralanma haberi almanın derin üzüntüsü içindeyim.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, devletimizin birliği, milletimizin huzurunu ve güvenliğini korumak için, şehitlik mertebesine erişmiş askerlerimizin yine bu uğurda her türlü zorluğa karşı mücadele veren güvenlik güçlerimizin fedakârlıklarını millet olarak takdir ediyoruz.

Bu eylemlerin amacı ve arkasındaki güçler apaçık ortadadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bütün sorunlarını aşacak kuvvette olduğu gibi terör sorununun da üstesinden gelecek güce, kararlılığa, birlik ve beraberliğe sahiptir.

Şehitlerimizin acısı yüreğimizi dağlarken, demokrasiden, hukuktan, kardeşlikten, taviz vermeden terörle mücadele konusundaki kararlılığımız artarak devam edecektir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilerlemesinin önündeki dış güçler ve onların taşeronluğunu yapanlar görecekler ki; milletçe birlik ve beraberlik içerisinde terörün kökünün kazındığı günler yakındır. Bunlar son çırpınışlar olacaktır.

Şehitlik mertebesine eren aziz milletimizin bu evlatlarına, Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyor, bütün milletimize baş sağlığı ve sabırlar temenni ediyorum.

SÖYLENECEK HİÇBİR SÖZ KALMADI, NE YAZIK Kİ HİÇ BİR SORUMLU BU ACIYI DİNDİREMEDİ”

CHP Merkez İlçe Örgütü Başkanı Faruk İyigün: Uzun yıllar söylenmedik söz kalmamasına rağmen ne yazık ki hiç bir sorumlu bu acıyı dindiremedi. Uzun sözler söylemenin tekrar tekrar anlatmanın meseleyi tanımlamaya çalışmanın zamanı artık ne yazık ki geçmiştir. Artık sosyologundan stratejistine bölgede yaşayan herhangi bir insandan ülkemizin en kuzeybatısındaki bireyine kadar her kişiye görev düşüyor. Bu kan dinmeli bu şiddet bitmeli bölge halkının özlediği uğruna bilmediği uzak illere göç ettiği ya da çeşitli yalanlarla kandırılarak dağlarda hayatını heba ettiği bu kirli düzen son bulmalıdır. İnsan öldürmek asla bir çözüm olmamış ne bölgeye ne de ülkemize huzur getirmemiştir. Bin bir zorluklarla ailelerinin yetiştirdiği biricik gözbebekleri gencecik evlatlarımız vatani görevini yaptıkları Dağlıca da şehit olurken insanlığından şüphe duymayan her bir ferdimiz onların acısını yüreklerinde hissetmiştir.

Hangi partiden hangi görüşten olursa olsun yaşanan acıları bitirmek için elinden gelen bütün desteği ve iyi niyeti göstermek zorundayız.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Şehit olan askerlerimize Allahtan Rahmet yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

“HÜKÜMET TERÖR ÖRGÜTÜNÜ CESARETLENDİRMEKTEDİR”

MHP Bolu İl Başkanı Mustafa Ramazan: Şehitlerimizin yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralı askerlerimize Yüce Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Türkiye Cumhuriyetini bölmek isteyen İsrail ve Amerika gibi küresel güçlerin oyuncağı haline gelen PKK terör örgütü AKP iktidarından aldığı cesaretle saldırılarını artırmaktadır. PKK terör örgütünün amacı halkı saldırılardan bezdirerek Devlete diz çöktürmek ve pazarlık masasına oturtmaktır.

Ne yazık ki AKP ve CHP, PKK’nın bu oyununa gelmişlerdir. AKP ve CHP ülkemizin bölünmesi için PKK ile pazarlık etmekte birbirleriyle yarışır hale gelmişlerdir.

Askerlik yan gelip yatma yeri değildir diyen, şehide kelle diyen Sayın Başbakan ve AKP iktidarı, terörle mücadele eden askerimizi moral ve motivasyon olarak zayıflatmıştır.

AKP yöneticileri 40 bin Türk insanın canına mal olan terörist başına ev hapsi istemektedir.

Bütün bu gelişmeler terör örgütünü iyice cesaretlendirmiş, azgınlaştırmış ve bu saldırıların yapılmasına neden olmuştur.

Osmanlı imparatorluğunun toprakları üzerinde kurulan, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 22 devletin haritalarının yeniden çizilmesi amacıyla Siyonist ve Hıristiyan küresel güçler tarafından hazırlanan Büyük Ortadoğu Projesinin önemli bir ayağı güneydoğu Anadolu, Irak ve Suriye toprakları üzerinde Kürt devletinin kurulmasıdır.

Osmanlı İmparatorluğu döneminde 1815 yılında 20 milyon km2 olan 1914 yılında 3 milyon km2’ye gerilemiş, kurtuluş savaşından sonra Türkiye Cumhuriyetinin yüzölçümü 800 bin km2’ye düşmüştür.

Her yüzyılın ilk çeyreğinde Dünya Haritasını yeniden çizen Küresel güçlerin amacı 2000’li yılların sonunda Türkleri Orta Asya karanlığına göndermektir.

Büyük Ortadoğu Projesinin Eş başkanı olan Sayın Başbakan, bu amaca hizmet ekmekte ve alkış tuttuğu Arap baharlarından sonra sıra Türkiye Cumhuriyetine geleceğini düşünmemektedir.

Milliyetçi Hareket Partisi PKK terör örgütü ile asla pazarlık etmeyecek, pazarlık etmek isteyen AKP ve CHP liderlerine kapılarını asla açmayacaktır.

Yüce Türk Milleti şunu bilsin ki Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye Cumhuriyetinin bölünmesine asla izin vermeyecektir.

“ARTIK ANNELER AĞLAMASIN”

Halkın Sesi (HAS) Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun: Öncelikle şehitlere Allah’tan rahmet ailelerine de baş sağlığı diliyorum. Dağdaki eşkıya bu işi sadece kendisi yapmıyor. PKK terör örgütü ve onun arkasında ki destekçileri, bunlar daha çok yurtdışında ki ülkelerin desteklediği bir örgüt olarak öne çıkıyor. Başbakan terör örgütünün arkasında hangi ülkeler var biliyor. Ama devamını getirmiyor, getiremiyor. Turgut Özal zamanında terör örgütünü bitirilmesi ile ilgili bir projesi olmuştu. Bu proje Özal’ın ani ölümü ve Eşref Bitlis Paşa’nın şüpheli ölümü ile son bulmuştur. Terör örgütü Türkiye’de yerel bir örgüt değil, tamamıyla yurtdışından desteklenen, gerek Ortadoğu politikası, gerek İsrail, Suriye, İran, Irak, Amerika’yı kapsayan bir projedir. Bu günde Ak Parti hükümeti terörün sonunun bitirilmesi için analar ağlamasın başlığı altında bir çalışma yapıyordu. Buna değişik isimler vermişlerdi. En son isim Milli Birlik ve Beraberlik Projesiydi. Bu olay Uludere Olayı ile sonlandırılmıştı. O dönemde terörün bitirilmesi noktasında askeri, ekonomik, siyasi, kültürel çalışmalar başlamıştı. Maalesef Uludere olayı ile son bulmuştur. Yakın haftalara baktığımızda Leyla Zana’nın açıklamaları Bülent Arınç’ın açıklamaları Türkiye’deki bazı gazetecilerin terör örgütünün başlarıyla yaptığı röportajlara baktığımızda sanki yine terörün durdurulması ile ilgili adımlar atılmıştı. Tam bu sırada dün gelen acı haber bu çalışmaların sonlandırılacağı şüphesini doğurdu. Biz buradan hükümete seslenmek istiyoruz. Devlet ayrı bir şeydir, eşkıya farklı bir olaydır. Devlet hiçbir zaman terör örgütünün yöntemi gibi kısa vadeli çözümler üretmez. Burada yapılması gereken anneler ağlamasın sekiz tane vatan evladı şehit oldu, sekiz aileye ateş düştü. İnşallah hükümet Türk-Kürt ayrımı yapmadan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıyla etle tırnak gibi kenetlenerek PKK’nın Kürtlerin savunucusu olmadığı PKK’nın herhangi bir özgürlük çabası olmadığını, Kürt’le Türk’le yan yana gelip haykırmaları gerekir.

“TERÖRLE MÜCADELE İÇİN İDAMIN GERİ GETİRİLMESİ GEREKİR”

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) İl Başkanı Yüksel Özdemir: Hakkâri Dağlıca'dan gelen şehit haberleriyle yeniden sarsıldık. Yine şehit haberi almış bulunmaktayız. Sanırım devleti yönetenlerle, onları destekleyenlerde anlama kıtlığı var. Bu işin çözümünün nasıl olacağını defalarca söylememize rağmen ne şehitlerden, ne gelen şehit haberlerinden ders çıkarılmamaktadır. Sürekli PKK’yı masaya çağırma, gel anlaşalım sevdası ile bu işin bir sonuca ulaşmayacağını herkesin görmesi gerek.

Devlet “Gel masaya otur” demez. “Teslim ol” der. Parti olarak her zaman savunduğumuz gibi vatan hainlerine, terör örgütü kuran ve yönetenler için idamın geri getirilmesi gerekmektedir. Bunu şimdiki siyasi irade anlamıyor ve beceremiyorsa halka soralım.

Perde arkasından terörü destekleyen ülkelerin istihbaratına bel bağlayarak nasıl terörle mücadele edildiğini görüyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerken bu üzüntüyü hep beraber yaşayamayan televizyon ve radyolardan vur patlasın çal oynasın program yapanları da kınıyor, ‘Beni sokmayan yılan bin yaşasın’ diyenlerin bir gün o yılanın onları da sokabileceğini anlamalarını istiyoruz. Bunun vebali ve sorumluluğu siyaseti dışarıya yalvarmakla geçen ve onları destekleyenlerindir.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit