• resmi ilanlar

5.Off-Road festivali başlıyor

2012-06-29 00:00:00

5.Bolu Doğa Sporları ve Off-Road Festivali bugün start alıyor. Festival 29-30 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde Aladağlar ve Kızık Yaylası’nda gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili olarak bolff.com’dan yapılan açıklamada, programda yer alacak aktivite ve hedefler şu şekilde sıralandı: “5. Bolu Doğa Sporları ve Off Road Festivali‘ni bu sene 29 – 30 Haziran – 01 Temmuz tarihlerinde, Bolu Aladağlar’da bulunan Kızık Yaylası‘nda, binek otomobillerle ulaşımın çok rahat olduğu bir alanda gerçekleştiriyoruz. Gezenbilir ve Boloff’un ortaklaşa organize ettiği bu festival’de; 4×4 dergi ve Facebook/OFF-ROAD gruplarıyla beraber koordinasyonlu bir iş birliğine girdik. İlk bakışta karmaşık gelebilecek olan bu yapı, aslında camiamızdaki tüm doğaseverleri ve Off Road’cuları toplama odaklıdır. Festival kapsamında çeşitli doğa aktiviteleri ve off road oyunları düzenlenecektir. Toplamda 3 farklı off road oyunları, geocaching ve GPS’li navigasyon oyunları, gece trekking, kuş gözlemi, halat çekme yarışması, takunya yarışması ve fotoğraf etkinlikleri ile gökyüzü gözlemi festival kapsamındaki etkinliklerdir. Bu sene off road oyunları için hem amatörler hem de profesyonellerin katılacağı iki ayrı parkur hazırladık. Ayrıca oryantiring off road oyunları ile tüm 4×4 araç sahiplerinin eğlence dolu vakit geçirmesini hedefledik. Oyunlar TOSFED‘in 2012 yılı kurallarına göre yapılacak olup, tüm katılımcılara şimdiden başarılar dileriz.”

Festivalde yok yok!..

Bolu Valiliği, Bolu Belediye Başkanlığı, Bolu Fen İşleri Müdürlüğü, Bolu Turizm İl Müdürlüğü, Bolu İl Spor Müdürlüğü, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bolu Sivil Savunma Müdürlüğü, Bolu İtfaiyesi, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü, Aladağ Orman İşletme Şefliği, Gezenbilir, Bolu Off Road Kulübü, Facebook/OFF-ROAD, 4×4 Dergi ve sponsorların katkılarıyla gerçekleştirilecek festival, 3 gün sürecek. Aktiviteler ise Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşecek. Festival Alanında 180 m2′lik cafeterya hizmette olacak. Katılımcılar akşam DJ eşliğinde Aladağlar’da yıldızları izleyerek dans etmenin, eğlenmenin tadını çıkaracak.Festival kapsamında; off road yarışları, navigasyon oyunları, kamp etkinlikleri, doğa yürüyüşleri, konser, ödüllü eğlence yarışmaları düzenlenecek.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit