• resmi ilanlar

Yılmaz’dan en sert muhalif isme yeşil ışık

2012-07-04 00:00:08

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bugüne dek projelerinde kendisine yönelik en sert muhalefeti gerçekleştiren siyasilerden Abdullah Uzun’un Ak Parti’ye geçeceği iddialarını çarpıcı ifadelerle yorumladı. Yılmaz, öte yandan kent merkezinde aralıksız olarak sürdürülen altyapı çalışmalarının bitiş tarihine ilişkin endişelere yanıt verdi.

Haber: Mehmet Korkusuz

Belediye Başkanı Yılmaz, Halkın Sesi (HAS) Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’un Ak Parti’ye geçeceği iddiaları sonrası “Onu yalnız bırakmayız” diyerek, kendisinin de Ak Parti’ye geçebileceğinin sinyalini veren HAS Parti İl Başkanı Abdullah Uzun’un bu açıklamalarını yorumladı.

Bugüne dek birbirinden önemli projelerde Yılmaz’a yönelik en sert muhalefeti yapan siyasi isimlerden Uzun’un bu açıklamalarını Başkan Yılmaz’ın nasıl karşılayacağı merakla bekleniyordu.

Yılmaz, dün başkanlık makamında yanıtı çok merak edilen bu soruyu yanıtladı ve siyasi arenadaki geçiş iddialarını olumlu karşıladı. Açıklamalarında Ak Parti’nin büyük bir parti olduğunun vurgusunu yapan Yılmaz, “Herkes Ak Parti’ye gelebilir. Biz kimseye ‘Sen Ak Partili olamazsın’ demeyiz. Bizim bağrımız geniş. Mevlana gibiyiz. Bizimle ilgili olarak psikolojik rahatsızlıkları olanlar olabilir. Ak Parti içinde de psikolojik rahatsızlıkları olanlar olabilir. Ama biz gayet rahatız” dedi.

Yılmaz, ayrıca Bolu belediyesi tarafından yürütülen altyapı çalışmalarının biteceği tarih konusunda ortaya atılan endişeleri yorumladı. Altyapı çalışmalarının önceden belirlenen süre içerisinde biteceğini açıklayan Yılmaz, ““Benim ağzımdan çıkan sözler ehemmiyet arz eder. Çünkü ben şovmen değilim, belediye başkanıyım” diyerek, bu ihtimalleri saf dışı bıraktı. 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • vatandaş osman  (04.07.2012 09:14:36)

  akp içinde psikolojik rahatsızlığı olmayan varmı??hepsi kendini kaf dağında sanıyor ...

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit