• resmi ilanlar

Tiryaki’nin imam hatip okulu girişimi Meclis’te

2012-09-04 00:00:05

Ak Partili Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin Bolu’da imam hatip okulu yaptırmak üzere başlattığı girişimler sonuç vermeye başladı. Proje için Bolu’daki siyasilerden yer tahsisi gerçekleştirmelerini isteyen Başkan Tiryaki’nin girişimi İl Genel Meclisi’nde görüşüldü.

 

Ak Partili Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin Bolu’da bağış çalışması gerçekleştirmek üzere başlattığı girişimler sonuç vermeye başladı. İl Genel Meclisi Eylül Ayı Birinci Oturumu’nda gündeme gelen konuda, İl Özel İdaresi ile Altındağ Belediyesi arasında yapılacak protokol gündeme getirildi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahsin Akduman katıldığı Meclis oturumunda yaptığı konuşmalarla Başkan Tiryaki’nin imam hatip okulu projesine tam destek verdi. Akduman, Meclis üyelerine yaptığı konuşmada, okul projesinin hayata geçebilmesi için Meclis’ten İl Özel İdaresi’ne yetki verilmesini istedi ve Altındağ Belediyesi ile protokol yapabilme izni istedi.

Tiryaki tarafından yaptırılması düşünülen imam hatip okulu için kendilerinden arazi talebinde bulunulduğunu belirten Akduman, “Bizler bu okul projesinin sadece yer teminini yapacağız. Sanırım 6 milyon liraya mal olacak bir okul projesi Sayın Başkan Tiryaki’nin ki. Projede okulun yanı sıra sosyal tesis alanları da bulunmakta. O nedenle bu projeye destek vermek istiyoruz. Devletin, milletin parasıyla bu projeye arazi tahsisinde bulunmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Akduman, açıklamalarının devamında, Başkan Tiryaki’nin Bolulu olduğunu, Bolu’da babasının bir evi bulunduğunu dile getirerek, Bolu’da yetişmiş Tiryaki’nin projesini desteklemek istediklerini sözlerine ekledi.

ARAZİ TERCİHİ PAŞAKÖY’DEN YA DA KILIÇARSLAN MAHALLESİ’NDEN YANA KULLANILACAK

Akduman’ın açıklamaları İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu’dan da  destek görürken, konu oylamaya sunuldu. Ak Partili üyelerin oylarıyla, protokol yapma ve protokolde İl Özel İdaresi’nin yetkilendirilmesi talebi gerekli incelemeler yapılmak üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.

Edinilen bilgilere göre Tiryaki, 4+4+4 yeni eğitim sistemiyle birlikte Bolu’da da sayıları artış gösteren imam hatip okullarına bir yenisini daha eklemeyi planlıyor. Memleketi Bolu’ya Ankaralı zengin işadamlarının sponsorluğunda imam hatip okulu yaptırmayı amaçlayan Tiryaki’nin okul için arazi tercihini ise Paşaköy ya da Kılıçarslan Mahallesi çevresinde kullandığı belirtildi. Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne yakın bir bölgede inşa edilmesi hedeflenen okul için arazi arayışlarının sürdürüldüğü öğrenildi. 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit