• resmi ilanlar

Kamyonlarla kömür yardımı

2012-10-11 00:00:10

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, yaklaşan kış mevsimi öncesi sosyal güvencesi bulunmayan ihtiyaç sahibi aileler için kömür yardımı başlattı. Bin ailenin yakacak ihtiyaçlarını gidermeyi amaçlayan vakıf, ayrıca tespit edilen 563 ilk ve ortaöğretim öğrencisine de toplamda 100 bin liralık nakdi para yardımı yapacak.

Haber: Mehmet KORKUSUZ

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yaklaşan kış mevsimi öncesi sosyal güvencesi bulunmayan ihtiyaç sahibi ailelerin yakacak ihtiyaçlarını gidermeyi planlayan vakıf, Tepecik Mahallesi’nde bulunan Toprak Mahsulleri Ofisi’ne ait arazide depolanan kömürleri tespit edilen ailelere teslim ediyor.

İhtiyaç sahibi aileler, kendileri için ayrılan hane başına iki buçuk tonluk kömürleri beraberinde getirdikleri kamyonlara yüklüyorlar ve ardından yardım aldıklarını gösteren evraklara imza atarak depodan ayrılıyorlar.

Objektiflere yansıyan yardım çalışmaları hakkında açıklamada bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Turgut Ergül, Bolu Merkez de kömür yardımlarını toplamda bin aileye gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi. Şu ana kadar 600 aileye toplamda bin 500 ton kömür yardımı yapıldığı bilgisini veren Ergül, hane başına iki buçuk ton kömür yardımı yapıldığını belirtti. Kalan bin tonluk yardım çalışmalarının ay sonuna kadar devam edeceğini dile getiren Ergül, kömür yardımı alacak ailelere ayrıca nakliye yardımında bulunduklarını da kaydetti.

Ergül, açıklamalarının devamında ayrıca vakıf aracılığıyla yapılan eğitim yardımlarından da bahsetti. Bu haftaki mütevelli heyet toplantısında, Bolu Merkez de eğitim öğretim gören ilk ve ortaöğretim çağındaki 563 öğrenciye bir defaya mahsus olarak 175’er TL’lik eğitime başlangıç yardımında bulunma kararı alındığını söyledi. 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit