• resmi ilanlar

Siyasi arenada tansiyon yükseldi!

2012-10-11 00:00:01

Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, Türkiye’nin dış politikalarını eleştirerek Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu hakkında şok ifadeler kullanan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için, “Onun küçük kafası, büyük Türkiye’yi algılayamaz” dedi.

 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti grup toplantısında Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu için “Böyle bir anlamsız dengenin içine Türkiye'yi sokan bir süreci bize bela eden, çapsızlığı bilinen bir Dışişleri Bakanıyla yola çıkılırsa olacağı budur. Bunu bilmek için engin bilgiye gerek yok. Bunu ancak ileri derecede gerizekalı biri yapar”  şeklindeki açıklamaları sonrası AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın “Bu Ana Muhalefet ve bu Kılıçdaroğlu Türkiye için büyük talihsizliktir” şeklinde konuştu.

Ak Parti İl Başkanı Sayın, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına yaptığı değerlendirmede ise adeta açtı ağzını yumdu gözünü. Sayın, basın kuruluşlarına ulaştırdığı açıklamalarında, “Büyük Atatürk; Yurtta Sulh, Cihanda Sulh demiştir; ancak sözde Atatürkçü geçinen zihniyetler ise Türk dış politikasını “Türkiye’nin üç tarafı denizler, dört tarafı düşmanlarla çevrili’ söylemi ve ekseni üzerine kurmuşlardır. Tarihinde dünyanın en büyük imparatorluğunun varisi olan Türkiye Cumhuriyeti, AK Parti iktidarına kadar bölgesinde ve dünyada kişiliksiz, kimliksiz ve silik bir politika işlemiş, kendi komşuları ile ilgili meselelerde büyük devletlerin uydusu olmayı yeterli saymış, adeta bölgemizdeki gelişmeler karşısında üç maymunu oynamıştır. Oysa Sayın Kılıçdaroğlu’nun beğenmediği Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun dış politikalarda sıfır sorun hedefiyle Türkiye bugün bölgenin lideri, dünyanın da sözü dinlenen bir ülkesi haline gelmiştir” şeklinde konuştu.

“ONUN ZİHNİYETİ 1940’LI YILLARIN TÜRKİYE’SİNDE KALDI”

Büyük ülke olmanın ne demek olduğunu Sayın Kılıçdaroğlu’nun anlaması mümkün değildir. Çünkü onun küçük kafası, büyük Türkiye’yi algılayamaz. Onun kafası ve zihniyeti hala 1940’lı yılların Türkiye algılamasından kaldığı için bölge gerçeklerinin çok uzağında ve bu milletin çok gerisindedir. İçinde bulunduğumuz durumu algılayamayanların, gelecekle ilgili bir strateji ve politikalarının olmasını beklemek ham bir hayalden öteye gidemez” şeklinde konuştu.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit