• resmi ilanlar

“Musluklardan artık güvenli ve sağlıklı su akıyor”

2012-10-13 00:00:04

Bolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımız şebeke suyunu artık güvenle içebilecekler” denildi. Yüksek basınç nedeniyle bina tesisatlarında sorun yaşayan Bolulular, Su Arıza Servisi’ni arayabilecekler.

 

Bolu Merkez İçme Suyu Şebekesi tamamen yenilendi ve işletmeye alındı. Bolu Belediyesi’nin konuyla ilgili açıklamasında, 3 yıl süren projenin tamamlandığı belirtilerek, “ Vatandaşlarımız şebeke suyunu artık güvenle içebilecekler” denildi. Açıklamada ayrıca vatandaşlar, basınç artışından dolayı meydana gelebilecek arızalar konusunda uyarıldı.

Bolu Belediyesi altyapı projelerinde yeni bir sayfa açtı. Bolu Merkez İçme Suyu Şebekesi Projesi tamamlandı ve yeni şebeke, vatandaşların hizmetine sunuldu.  Belediye tarafından yapılan açıklamada, “İçme suyu şebekesinde asbestli boru devri bitmiş ve tüm asbestli borulardaki su boşaltılmıştır. AB standartlarındaki yeni sistemle musluklardan akan su artık arıtılmış, temiz, güvenli, sağlıklı, kaliteli sudur” denildi.

185 VEYA 444 26 58 NUMARALARINI UNUTMAYIN!

Bolu Belediyesi’nin konuyla ilgili açıklaması şöyle: “Bolu’nun en önemli altyapı projelerinden olan ‘Bolu ili Merkez İçme Suyu Şebekesi Yenilenmesi Projesi’ tamamlanmış ve şebeke,  işletmeye alınmıştır.  Yeni şebeke,  tüm hatlar üzerinde özellikle kombiler için ihtiyaç duyulan su basıncını (min 4 Atü basıncı) sağlayacak şekilde, sağlık ve sağlamlık yönünden AB standartlarına uygun olarak inşa edilmiştir.  Böylece halkımız artık hidrofora gerek kalmadan kombilerini rahatlıkla kullanabileceklerdir. ‘Şebeke su kaçak olasılığını’ sıfıra indiren, hat üzerine yapılacak ilave bağlantıları kolaylaştıran yeni sistemle,  içme suyu şebekesinde asbestli boru devri bitmiş ve tüm asbestli borulardaki su boşaltılmıştır. Şebekeye verilen su, arıtılmış, temiz, güvenli, sağlıklı ve kaliteli sudur. Vatandaşlarımız, artık musluklarından akan suyu güvenle içebilir ve kullanabilirler.

Yeni sistemi devreye alınması sürecinde, vatandaşlarımızı eski-yeni sistem farkı dolayısıyla meydana gelebilecek arızalar konusunda uyarmayı görev biliyoruz. Eski sistemde özellikle Karamanlı, İhsaniye, Gölyüzü ve Bahçelievler mahallelerinde daha önce su basıncının azlığından dolaylı sorun yaşanmayan tesisatlarda,  arıza yaşanma olasılığı mevcuttur. Bu tür arızaları yaşayan vatandaşlarımız, 185 Su Arıza veya 444 26 58 numaralı telefonları arayarak yardım isteyebilirler.

Bolu Belediyesi olarak, proje süresince verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, yeni şebekemizin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ederiz.”

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • bolulu vatandaş  (13.10.2012 09:22:50)

  şehir şebeke suyu pislikten görünmüyor. evimdeki su arıtma filtresi takar takmaz pislik doldu. bu nasıl arıtılmış su sorarım belediyeye?

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit