• resmi ilanlar

Bayramlaşmada Ak Parti’ye yüklendi

2012-10-29 00:00:03

Cumhuriyet Halk Partili üyeler bayramın son günü parti binasında bir araya gelerek bayramlaştılar. Yoğun katılımın olduğu bayramlaşma töreninde konuşan Milletvekili Tanju Özcan, iktidar partisine yüklenerek “Bana, Bolu’ya ne çivi çakmış, diyorlar. Ben muhalefet milletvekiliyim. Elimde iş makinelerim de, devletin imkânları da yok” dedi.

 

Haber: Nermin KAYA

 

Cumhuriyet halk Partisi üyeleri Kurban bayramı ve Cumhuriyet Bayramını bir arada kutladı. Partililer, bayramın son günü saat 11.00’de il binasında toplandılar. Üyelerin yoğun katılım sağladığı bayramlaşma töreninde söz alan CHP’li vekil Tanju Özcan, iktidar partisinin Bolu’da ki temsilcilerine yüklendi. Özcan, ben muhalefet milletvekiliyim. Kimse benden köprü, baraj, yol yapmamı bekleyemez. Benim görevim bu eksiklikleri dile getirmek. Ben bunu yapmaya çalışıyorum” dedi. Özcan, konuşmasına bakanlarla görüşme yapacağı zaman Ak Partili vekillere davet gönderdiğini, ancak Ercoşkun ve Küpçü’nün bu davetlere gelmediklerini söyleyerek “Bolu’daki orman köylüsüne söz verdik, sorunlarını meclise taşıdık. Patates üreticilerinin sıkıntılarını meclis kürsüsüne taşıyacağız dedik ve defalarca yaptık. Üniversite öğrencilerinin sıkıntılarını anlatacağız dedik, bunu da yaptık. Bakanlarla randevu alıp sorunları anlattım, çözüm önerilerimiz bunlardır dedim. En sonunda Sayın Başbakanla görüşeceğim. Türkiye’de muhalefet partisi milletvekili olarak ilki gerçekleştirdim ve sizin bakanlarınızla görüşme yaptım, şu bakanlar ilgi gösterdi, şu bakanlar göstermedi, bunları paylaşmak için size geldim diyeceğim. Muhalefet partisi milletvekiliysek bu sorunları iktidar partisinin yetkililerine anlatmak görevimiz. 1 yılı aşkın bir süre geçti bu görevde iktidar partisi yetkililerinin benden tek bir şey talep etmelerini istedim. İktidar partisi milletvekilleri ile ortak çalışma yapmak istedim yapmadılar. Bakandan randevu aldım, hadi gidelim diyoruz, gelmiyorlar. Ben, bana oy vermeyen Ak Partililerinde milletvekili olduğumu bilerek hareket ediyorum. Sizin milletvekillerinizde Cumhuriyet Halk Partililerden oy almadıkları halde onların da milletvekili olduklarını bilerek hareket etsinler” diye konuştu.

“Kendi aranızda bile konuşmayın”

Özcan, Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Cahit Çıngı’ya teşekkür ederek “Uzun bir süre olmasına rağmen çıktı ve ben belediye başkan aday adaylığına soyunuyorum, aday adayıyım dedi. Bir anlamda Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki heyecanı artırmış oldu. Önümüzdeki günlerde diğer aday adaylarımızda adaylıklarını açıklayacaklardır. Bu da partimize güç ve heyecan katmaya devam eden süreci başlatacak. Bu anlamda tüm aday adayı olan ya da olmayı düşünen arkadaşlarıma şunu söylemek istiyorum. Ne olur örgüte bilgi vererek, belli ölçüde bağımsız şekilde, herkes ekibi ile saha çalışmalarını yapsınlar. İki gün önceden bana derlerse senide yanımda görmek istiyorum diye. Size yemin ediyorum ben o arkadaşımın yanında olacağım. Kendi aramızda bile olsa diğer aday adayları ile ilgili olumsuz düşünceleri konuşmayalım. Biz kendi aday adayımızı kötülemeyelim. Çünkü bizim en kötü aday adayımız AKP’nin seçeceği en iyi adaydan daha makbuldür” diye konuştu.     

 

 

YORUMLAR  (Toplam 3 yorum)

 • Hür Kan  (29.10.2012 22:28:22)

  Güzel ve anlamlı çalışmalarından dolayı Bolu CHP İl Örgütüne teşekkürü bir borç bilirim. En kısa zamanda genliği bünyelerine çekmek için çalışma başlatmaları gerekiyor.

 • Ufuk Erensoy  (29.10.2012 08:26:59)

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Türkiyenin her tarafında Ankaraya gidecek olan otobüsler engelleniyor. Türk insanının Atatürkün huzuruna gitmesi faşist baskılarla engelleniyor. AK Parti milletvekili Ali Ercoşkuna soruyorum; bu mudur partinizin demokrasi anlayışı? İnsanların seyahat özgürlüğünü engelleyenler için bir girişiminiz olacak mı? Bu konuda açıklama yapmanızı bekliyorum.

 • Recai Gökçe  (29.10.2012 07:15:34)

  Bolu halkı sizinle gurur duyuyor. Çalışmalarınızı izliyoruz. Muhalefette olan bir partinin vekilinin yapabilecekleri tabi ki sınırlıdır. İktidarda olanlar ne yapıyor? Havanda su dövüyorlar. Ne ciddi bir yatırım imkanı sağlıyorlar, ne de kalkınmada öncelikli yöre olmasını sağlayacak girişimde bulunabiliyorlar. Keşke onlar da sizin gibi çalışsalar. (Kendilerine değil, millete çalışsalar)

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit