• resmi ilanlar

Atilla Sertel’den BGC’ye ziyaret

2012-11-15 00:00:02

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel, Bolu Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Caner Güngör ve federasyon delegeleriyle Gazelle Otel’de bir araya geldi.

 

Federasyon çalışmaları hakkında bilgiler veren TGF Başkanı Sertel, gazetecilerin yaşadıkları sorunların ortadan kaldırılması için gerçekleştirilen çalışmaları aktardı. Öncelikli hedeflerinin ellerinden alınan sosyal hakları geri almak olduğunu söyleyen Sertel, “TGF’ye bağlı 77 örgütümüzle birlikte, basın mensuplarının yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmak için başta hükümet olmak üzere ilgili makamlarla görüşmelerimiz devam ediyor. Bizden önce Anadolu basının sıkıntıları Ankara’da çok fazla dillendirilmiyordu. Ancak biz bunu aşarak, Anadolu’nun hangi köşesinde olursa olsun, bir basın mensubunun sorunu varsa bizde TGF olarak orada basın mensubunun yanında yer alıyoruz. Öncelikli hedefimiz elimizden alınan sosyal haklarımızı geri almaktır” dedi.

 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren BGC Başkanı Caner Güngör ise, “TGF Başkanı Atilla Sertel’i Bolu’da ağırlamak bizim için onur vericidir. Atilla Sertel ve yönetim kurulu üyeleri sorunlarımızı Ankara’da birinci elden takip ediyorlar. Hükümet nezdinde yaptıkları girişimleri biliyoruz. TGF’nin tüm cemiyetleri temsil ettiğinin göstergesi de gerçekleştirilen TGF Başkanlar Konseyleri. Belirli aylarda gerçekleştirilen bu toplantılarla, Anadolu basının yaşadığı sıkıntılar TGF yönetimlerine aktarılıyor. Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak Mayıs veya Haziran ayında gerçekleştirilecek olan Başkanlar Konseyine ev sahipliği yapmak istiyoruz. Başkanımız da bu konuda bizlere destek olacağını söyledi. Amacımız 77 örgüt başkanını Bolu’da misafir ederek, kentimizin tanıtımına katkı vermek” diye konuştu.

 Konuşmaların ardından TGF Başkanı Atilla Sertel, Bolu’daki yerel medya mensuplarının sıkıntılarını dinledi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit