• resmi ilanlar

Beydilli’ye destek verdi

2012-11-30 00:00:08

Bolu’nun Karacasu Beldesi’nin Milliyetçi Hareket Partili Belediye Başkanı Celal Beydili’nin beldede içki satışı yapan işyerine izin vermeyeceği şeklindeki beyanatı sonrasında MHP İl Başkanı Mustafa Ramazan, belediye başkanına destek verdi.

 

MHP İl Başkanı Mustafa Ramazan, “Belediye sınırları içerisindeki alkollü alanlar bir kurulla değerlendirilir. Bolu’da maalesef her köşede bir tekel bayisi var. Vatandaşlar bu bayilerden içki satın alıyor. Alkollü olarak gelip çevreyi rahatsız ediyorlar. İçkili mekânların sınırlandırılıp belli bir yerde toparlanması her ilçe ve belde için gereklidir. Karacasu Belediye Başkanımızın beldede içkiyi tamamen yasaklanması gibi bir yetkisi de yok zaten. Ama sınırlandırılmasını destekliyor ve olumlu buluyoruz. Tekel bayileri maalesef Bolu’da büyük bir sıkıntı. Şehir merkezinde ki bu tür yerlerin en azından belirli noktalara toplanması Bolu için güzel olur. Çünkü insanlarımızın büyük bir kısmı içki içmeyen aileler. Ekmek almak isteyen bir çocuğun yanında bira alan birinin olması kötü bir görüntü oluşturuyor ve içki içmeyenleri de içkiye yöneltiyor” dedi.

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ile Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz arasında yaşanan tartışmaları değerlendiren MHP İl Başkanı Ramazan, “Her iki partide seçimlerin kendi aralarında geçmesini istemektedir. Bizim bu partilerle ilgili yaptığımız açıklamalara bu nedenle cevap vermemektedirler. Bolu’da siyaseti iki kutuplu yapmak istiyorlar. AK Parti ile CHP arasında hiçbir fark yok. İki partide siyasi hırs ve inatlaşma siyaseti yapıyor. MHP Bolu’da ciddi bir güçtür. Son seçimlerde de bunu kanıtlamıştır. İki yıl öncesinden aday çıkarıyorlar. Bizim aday sıkıntımız yok. Değerlendiriyoruz. Zamanı gelince ağırlığımızı koyup iki kutuplu hale getirilmek istenen siyasi ortamda MHP’nin var olduğunu göstereceğiz. Bizim gücümüz azımsanamaz. En kısa zamanda Bolu’da gündem oluşturacağız. Biz birilerinin söylediklerine cevap verecek bir parti değiliz. Aksiyon partisiyiz. Kendimize göre doğru bulduğumuz şeyleri şekillendirdikten sonra açıklama yapıyoruz. Her gün gazeteye çıkıp bir şeyler söylemek doğru değil. Uzun vadede toplumda bir algı oluşturma çabası içinde olduklarını biliyorum.3. bir kutup açmak istemiyorlar. Bizim söylemlerimize cevap vermiyorlarsa biz de bunu kapı kapı dolaşarak vatandaşlara anlatacağız, anlatıyoruz da” diye konuştu.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit