• resmi ilanlar

Başkan Yılmaz, adeta esti gürledi!

2012-12-10 00:00:11

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, kent genelinde radikal kararlarla uygulamaya konulan değişim ve dönüşüm çalışmaları hakkında, “Projesi yok, ne yaptığını bilmeden çalışıyor!” şeklinde hakkında eleştirilerde bulunan basın mensubu ve köşe yazarlarını adeta hedef tahtası yaparak ağır konuştu: “Basında maalesef okuma yazma bilmeyen çoban babamın seviyesini aşamamış insanlar var.”

 

Haber: Mehmet KORKUSUZ

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Ak Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 4’üncü Dönem 3’üncü İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda ilginç açıklamalarda bulundu. Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde dün saat 10.30’da başlayan Ak Parti Bolu Milletvekilleri ile teşkilat başkanları ve parti kademelerinde görev alan isimlerin katıldığı toplantıda Yılmaz, partinin teşkilat çalışmalarından övgüyle söz etti.

Konuşmasına, Ak Parti teşkilatlarında son yıllarda yaşanan yükselişi aktararak başlayan Başkan Yılmaz, üye sayısında yaşanan artışa dikkat çekti. Yılmaz, teşkilatlara başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

“BU ELEŞTİRİLERİ BABAM YAPSA, HAK VERİRİM. ÇÜNKÜ…”

Bolu Belediyesi tarafından kentin birçok yanında sürdürülen değişim ve dönüşüm çalışmaları hakkında da konuşan Yılmaz, “Türkiye’deki değişim ve dönüşümden Bolu’da nasibini almak durumunda. Ve öyle de oluyor. Bunun içinde yoğun gayretler içerisindeyiz. Bunları anlatmakta belki zorlanabiliyoruz. Bu çalışmaların basınımızdaki yansımalarına bakıyoruz. Deniyor ki, “Projesi yok, ne yaptıklarını bilmeden çalışıyorlar!” Bunu babam dese, hak vereceğim. Çünkü babam okuma yazma bilmez, çoban adam. Ama biraz okuma yazma bilen adamın proje olmadan ihale yapılamayacağını görmesi lazım. Buna rağmen bazı köşe yazarları halen bu yönde yazılar kaleme alabiliyorlarsa, bu da basınımızdaki bazı kalemlerin okuma yazma bilmeyen babamın seviyesini aşamadıklarını gösteriyor” şeklinde konuştu.

“ARTIK KARDA YAĞSA, YAĞMURDA YAĞSA FARK ETMEZ. ÇALIŞMALARIMIZ YOLUNDA”

Basına yönelik eleştirilerinin devamında Yılmaz, şu ifadeleri kullandı: “Sizler, yapılan çalışmaları, beğenmeyebilirsiniz, kötü görebilirsiniz, tenkitte edebilirsiniz, ama bilinde tenkit edin. Biz çalışmalarımıza devam edeceğiz. Her şeye rağmen gayretlerimizi sürdüreceğiz. Bazıları diyor ki, “Kar, yağmur bir yağsa da şu adam bir rezil olsa!” Allah rızası için çalışana Allah’ta yardım ediyor. Bundan sonra karda yağsa, yağmur da yağsa bir şey ifade etmez. Bize bu çalışmalarda çok yoğun destek veren Ak Partili dostlarımıza ve teşkilatlarımıza çok teşekkür ederim.”

“BENİ ÇALIŞMALARIMLA AK PARTİLİLERDE, CHP’LİLERDE ELEŞTİRDİ”

Yılmaz konuşmasında, yol genişletme çalışmalarında yaşanan ilginç anları da teşkilat mensuplarıyla paylaşarak, şunları söyledi: “Bahçelievler’de yol genişletme çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Çalışmalar için bazı bahçelerden içeri girildi. Sonrasında yıktığımız duvarları yeniden yaptık. Ancak çalışmalarda bazı bahçe duvarlarını düz, bazı bahçe duvarlarını da biraz şekilli yapmışız. Duvar yapan iki ustamız var. Ve bu ustalardan birinin elinde düz kalıp, diğerinin elinde de şekilli kalıp var. Bunu bile siyasi malzeme haline getirenler oldu. Birileri çıktı dedi ki, ‘Ak Partililere şekilli yapıyorlar, CHP’lilere de düz yapıyorlar.’ Birde Ak Partililerin söylediklerine bakar mısınız? Aynen şu yorumda bulunmuşlar: ‘Zenginlere şekilli duvar yapılıyor, yoksullara düz yapılıyor.’”

Salonda gülüşmelere neden olan ve alkışlara sahne olan bu konuşmasını Yılmaz, “Hatamız bu kadar olsun diyorum. Şu bir gerçek ki, Bolu’yu yeni baştan dizayn ediyoruz. Ve bu çalışmalar en büyük güç olarak arkamızda sizleri görüyoruz. Sizler arkamızda oldukça inanılmaz pek çok şeyi yapacağız. Çünkü Ak Parti belediyeciliği iyi yapan bir partidir” diyerek, alkışlar eşliğinde sahneden ayrıldı. 

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • vatandaş  (10.12.2012 17:56:27)

  iyisiyle,kötüsüyle,eksiğiyle,fazlasıyla bizlere,şimdiye kadar hayal bile edilmemiş, şehrimizin ufkunu genişleten ŞEHİRCİLİK adına büyük bir atılımlar gerçekleştirdiniz,gerçekleştiriyorsunuz TEBRİKLER SY.BAŞKAN.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit