• resmi ilanlar

Şehit ve gazi ailelerine teknolojik destek

2012-12-19 00:00:07

Bolu’da faaliyet gösteren bir bilgisayar firması, şehit ve gazi ailelerine 5 yıl boyunca ücretsiz teknik servis hizmeti vermeye başladı.

 

Haber; Murat Çelik

Son günlerde şehit ve gazi ailelerine destekler çığ gibi büyürken, bir destek de bilgisayar firmasından geldi. Bolu’da 14 yıldır bilgisayar ve tamirat konusunda hizmet veren Bilgisayar firması, vatan uğruna gözünü kırpmadan hayatını feda eden şehit ve gazi ailelerine ücretsiz teknik destek hizmeti vermeye başladı. Vatan uğruna canlarını veren şehitlere vefa borcunu ödemek için kampanya başlattıklarını söyleyen Bilgisayar firmasının İşletmecisi Erkan Kır, “Dayım Tekirdağ’da taksicilik yapıyor. Orada şehit ve gazi ailelerinden ücret almıyor. Bende onun bu davranışını örnek alarak kampanya başlattım. Şehit ve gazi ailelerimizin teknik destek istemesi durumunda ücret almayacağız. Yani bilgisayarlarını ücretsiz tamir edeceğiz. 14 yıldır Bolu’da esnaflık yapıyorum. İnşallah herkese örnek olur” dedi.

Uygulamaya bir ay önce başladıklarını hatırlatan Erkan Kır, “Kampanyamız başlayalı daha bir ay oldu. Birçok kurum ve kuruluştan teşekkür edenler oldu. Şuana kadar şehit aileleri tamir için değil, teşekkür etmek için geliyorlar. Belediye 4 yıl boyunca pankartımızın asılı durmasına izin verdi. Daha sonra bunu 5 yıla çıkardık. 5 yıl boyunca şehit ve gazi ailelerinden ücret almayacağız” şeklinde konuştu.

Dükkanın önüne, “Şehit ve Gazi ailelerine teknik servis ücretsizdir” yazılı pankart asan Erkan Kır, örnek davranışıyla herkesin takdirini kazandı.

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • cahit  (24.03.2013 21:15:12)

  Ben bütün şehit aileleri adına sizlere teşekkür ederim. Çıktığınız bu yol çok hayırlı bir yol.Allah sizlerden razı olsun.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit