• resmi ilanlar

Buraya ne yapıyorsun Başkan?

2012-12-27 00:00:12

Şehrin her yerinde devam eden çalışmalar vatandaşın aklını karıştırdı. İzzet Baysal caddesinde Başkan Yılmaz’ı gören vatandaşlar kazı alanlarıyla ilgili çalışmaların ne olduğunu sordu.

Haber: Nermin KAYA

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, dün Kültür Park projesini yerinde inceledi. Yılmaz, çalışmalarla ilgili görevlilerden bilgi alırken, projede ki değişikliklerle ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Yılmaz, alanla ilgili olarak yeni bir proje çizildiğini, önümüzdeki günlerde önüne geleceğini belirtti. Yılmaz, gazetemize yaptığı açıklamada “Kültür park alanında çalışmalarımız son hızla devam ediyor. Projede bir değişikliğe gidiliyor. Geçtiğimiz günlerde mimar arkadaşlarımızla görüştük. Bu alana yapacağımız otel ile ilgili bir fikir sundular. Şuan, onunla ilgili proje hazırlığı devam ediyor.” dedi.

Belediye binası 18 katlı otelin içinde olacak

 Başkan Yılmaz, açıklamasında önce 14, sonra ise 18 katlı olarak kamuoyuna duyurulan otel için farklı bir fikir oluştuğunu söyledi. Alanda çalışan mimarların, otelin bir kısmını Belediye Binası olarak kullanma fikrini sunduklarını belirtirken, “proje önümüze geldikten sonra detaylı bilgileri paylaşacağız” dedi.

Buraya ne yapıyorsun başkan?

Başkan Yılmaz, bir sergiye katıldıktan sonra İzzet Baysal caddesinde bir süre vatandaşlarla sohbet etti. Şehrin hemen hemen her yerinde devam eden çalışmalar vatandaşın da aklını karıştırmış olmalı ki, Başkan Yılmaz’ı gören birçok vatandaş “Yukarı’da (Kültür parkı kastederek) harıl harıl bir çalışma var. Oraya ne yapıyorsun Başkanım” şeklinde sorular yöneltti. Başkan Yılmaz ise vatandaşların sorularını tek tek yanıtlayarak, çalışmalarla ilgili detaylı bilgi verdi.

“Tanju konuşsun dursun”

Başkan Yılmaz, gazetemiz muhabirinin Pazar yeri ile ilgili sorusu üzerine “Bizim Pazar yeri ile ilgili yapacağımız bir şey kalmadı. Sadece, yeni taşıdığımız esnaf, müşterilerinin yerlerini bulamadıklarından şikayet ediyor. Bize haftada bir ya da iki gün eski yerlerinde tezgah açmak için proje sundular. O konuyla ilgili çalışıyoruz” dedi.   Yılmaz, pazartesi günü Pazar yerini ziyaret eden Tanju Özcan’ın “Ak Partililer buraya gelemiyor” sözlerini ise “Tanju konuşsun dursun. Biz çalışmamıza bakıyoruz” şeklinde değerlendirdi. 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • 18 kat mı  (27.12.2012 11:16:27)

  boluda 18 kata izin var mı ki 18 katlı otel yapılacakmış anlamadım

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit