• resmi ilanlar

MECLİS TSO’YA SAVAŞ AÇTI

2013-03-08 00:00:11

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Emin Semercioğlu’nun Bolu’da yatırım yapmak isteyen girişimcilerin İl Genel Meclis üyeleri tarafından küstürüldüğünü açıklaması Meclis’te yankı bulmayı sürdürüyor. Meclis Başkanı Kutlu, meclis üyelerini de beraberine alarak düzenlediği basın açıklamasında, Semecioğlu’nun da bir kez daha başkanlığa aday olduğu TSO’da yaklaşan seçim takvimini işaret ederek, “Semercioğlu, gündemde kalma çabaları veriyor” dedi. Kutlu, Semercioğlu’nu hedef alarak yaptığı açıklamada, “Birçok yatırım ve hizmete imza atmış olan İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisi’ni yıkıcı ve acımasızca eleştirmekte beis görmeyenlerin kendi faaliyet raporlarını önlerine koyup Bolu insanına ne kazandırdıklarını gözden geçirmeleri gerekmektedir. İlimizin her karış toprağına emek harcayan ve alın teri döken bir kurumu ve hepsi kendi alanında yetkin, tecrübeli ve başarılı, seçilmiş meclis üyelerine iftira atmak, iş bilmezlikle itham etmek ve hakaret etmek kimsenin haddine değildir” ifadelerini kullandı.

Haber: Mehmet KORKUSUZ

Açıklamalarına Bolu Express Gazetesi’nin konuya ilişkin geçtiğimiz Salı günkü manşet haberini hatırlatarak başlayan Kutlu, “TSO Başkanı Emin Semercioğlu’nun İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisi üyelerini hedef alan haksız ve kamuoyunu yanlış yönlendirmeye matuf açıklamaları sebebi ile bu basın açıklamasının yapılması gerekmiştir” dedi.

İl Özel İdaresi’nin kanunlar kapsamında kurulmuş, teşkilatlandırılmış ve yetkili mercileri olan İl Genel Meclisi ve İl Encümeni tarafından alınan kararları icra eden bir kamu kurumu olduğunu dile getiren Kutlu, şöyle konuştu: “Bu kapsamda günümüze kadar kanunların verdiği yetki ve bütçesi ölçeğinde ülkemizin incisi Bolu iline hizmet vermenin yüksek görev bilinci ve vicdani sorumluluğu ile hareket etmekteyiz. Kamu kurumu olarak, ekonomik açıdan kar etme gayesi gütmeksizin ilimizin her karışına sayısız eserler kazandırdık ve kazandırmaya devam etme gayretindeyiz.

Hizmet gayretimizi, bireysel ekonomik amaçlarla motive etmeden ilimizin her ferdine ve her yerine hizmet verme aşkı ile her daim çalışmaktayız.”

 

“BOLU İNSANINA NE KAZANDIRDIKLARINI GÖZDEN GEÇİRMELERİ VE AÇIKLAMALARI GEREKMEKTEDİR”

Kutlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “İl Genel Meclisi olarak ilimizde ve ilçelerimizde yaptığımızda mutat hizmetlerimiz yanında 2005 yılından günümüze kadar emeklerimiz sonucunda tezahür eden Karacasu Beldesi’nde yapılması düşünülen 5 yıldızlı termal otel projeleri, Mudurnu Sarot Kaplıcası, Babas Kaplıcası ve Kilözü yatırım planları, yine ilimizde yakında tanıtılacak olan Özel Bolu Sağlık Termal Turizm A.Ş.’nin devremülk ve termal turizm tesisleri yatırım planı gibi tamamlanma ve hizmete girme süreci içerisinde bulunan birçok yatırım projesi mevcuttur.

Zikredilen yatırım planlarının proje aşamasında ve hayata geçirilmesinde İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi olarak yoğun çaba sarf etmiş bulunmaktayız. Bahsedilen yatırımlar doğrudan kamuya kaynak sağlanması ve istihdam oluşturmak sureti ile işsizlikle mücadele fonksiyonu ifa etmek yanında yöre insanı ve dolaylı olarak tüm Bolu’muza katma değer sağlayacaktır.

Yukarda örneklenen ve burada değinilmeyen birçok yatırım ve hizmete imza atmış olan İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisi’ni yıkıcı ve acımasızca eleştirmekte beis görmeyenlerin kendi faaliyet raporlarını önlerine koyup Bolu insanına ne kazandırdıklarını gözden geçirmeleri ve açıklamaları gerekmektedir. ‘Kişinin ayinesi iştir lafa bakılmaz’ düsturunu benimsemiş olan İl Genel Meclisi’nin değerli üyeleri bugüne kadar gazetelerde ahkam kesmek yerine Bolu’ya hizmet için gayret göstermişler; enerjilerini, başka kurum ve meslek odalarını karalayıp, onlara iftira atmak yerine kendileri için en büyük kazanç gördükleri hizmet yolunda harcamışlardır.”

 

“MECLİS ÜYELERİNE İFTİRA ATMAK,

İŞ BİLMEZLİKLE İTHAM ETMEK VE HAKARET ETMEK KİMSENİN HADDİNE DEĞİLDİR”

Kutlu, açıklamalarının devamında, Semercioğlu hakkında üslubunu daha da sertleştirerek, şunları söyledi: “İlimizin her karış toprağına emek harcayan ve alın teri döken bir kurumu ve hepsi kendi alanında yetkin, tecrübeli ve başarılı, seçilmiş meclis üyelerine iftira atmak, iş bilmezlikle itham etmek ve hakaret etmek kimsenin haddine değildir.

TSO Başkanı Sayın Emin Semercioğlu ile birçok alanda birlikte Bolu için çalışmalarımız olmuştur. Başkan Sayın Emin Semercioğlu’na, İl Genel Meclisi üyelerinin kapıları sonuna kadar açıktır. Kendisinden, Bolu ile ilgili düşüncelerini taraflarımızla samimiyetle paylaşmasını beklerken, merhum İzzet Baysal’ın vefatının 13’üncü yıldönümünde İzzet Baysal Vakfı Başkanı Sayın Ahmet Baysal’ın nezaket ziyaretinde İzzet Baysal Vakfı’nın Bolu’ya yaptıkları ve merhum İzzet Baysal’ın hayırla yad edilmesi gereken bir ortamda basın üzerinden tarafıma ve mesai arkadaşlarıma karşı mesnetsiz bir şekilde açıklama yapmasını anlayabilmiş değiliz.”

Kutlu, açıklamalarını şöyle tamamladı: “Talihsiz açıklamada, ufuksuzlukla itham edilen her bir İl Genel Meclisi üyesi sayın arkadaşımın; itham edenden daha engin bakış açısına sahip oldu, ortaya konulan hizmetlerin boyutu ile apaçık ortadadır. Gündemde kalabilmek uğruna bu tür açıklamalar yapılması azmimize ve hizmet aşkımıza en ufak bir zafiyet vermeyecektir.

Hizmet etmenin de bir sanat ve zanaat olduğu bilinci ile talihsiz açıklamayı kınıyor, Bolu kamuoyuna saygılarımızı sunuyoruz.” 

 

YORUMLAR  (Toplam 4 yorum)

 • Onurlu  (23.03.2013 16:36:58)

  Helal olsun semercioğluna.doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış.nankör bu bolu

 • BAŞKAAAN  (08.03.2013 21:48:20)

  Kesin Semercioğlunun açıklamalarının arkasında B. Başkanı vardır. Okul yeri meselesinde il genel meclisine dediğini yaptıramayan başkan kuklalarını harekete geçiriyor. Bu metodu hep deniyor,ancak bu sefer başarılı olamadı. Başkanın zayıfladığının göstergesidir yaşananlar. Değerli il meclis üyeleri, meclisinizin itibarını oadacılara bırakmayın

 • yatırım  (08.03.2013 15:58:48)

  Semercioğlu yatırım yapmak istedi de İl genel Meclisi engel mi oldu açıklarsa olay netleşir.

 • KAMİL  (08.03.2013 08:12:34)

  Semerci doğru söylemiş ne işe yararsınızki siz.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit