• resmi ilanlar

ÇOK ÜZGÜNMÜŞ

2013-03-12 00:00:11

CHP’li il genel meclisi üyesi Sabahattin Öztürk’ü geçtiğimiz yıl aralarında çıkan tartışma sonucu tornavida ile öldüren Arif Türkmen’in yargılanmasına başlandı. 48 yaşındaki Arif Türkmen, hakim karşısına çıktı. Sebahattin Öztürk’le kahvede kendisini rencide ettiği için tartıştığını söyleyen Arif Türkmen, “Yumruk atıp kulağıma vurunca gözüm karardı. Tornavidayı kendisine salladım. Çok üzgünüm” dedi.

 

 

CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Sabahattin Öztürk geçtiğimiz yıl Ağustos ayında daha önceden tanıdığı Arif Türkmen tarafından tornavida ile öldürüldü. Olay günü Sebahattin Öztürk, mahalledeki kahvede arkadaşlarıyla çay içerken, yan masada oyun oynayan ve inşaatlarda çalışan Arif Türkmen’i görerek çalışması için tavsiyede bulundu. İkili arasında tartışma çıkarken, Sebahattin Öztürk, Arif Türkmen’e yumruk attı. Sinirlenen Arif Türkmen, pantolonunun arka cebinden çıkardığı tornavidayı Sebahattin Öztürk’ün sol koltuk altına sapladı. Kahvede bulunanlar araya girerken, taraflar ayrıldı. Otomobiline binen Sebahattin Öztürk, 200 metre ileride ölü olarak bulundu. Polis tarafından gözaltına alınan Arif Türkmen, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.

 

Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde ‘Kasten Adam Öldürmek’ suçundan ilk kez hakim karşısına çıkan Arif Türkmen, Sebahatin Öztürk’ün eşi Nuriye Öztürk’ü görünce gözyaşlarına boğuldu. Sebahattin Öztürk’ü öldürmek istemediğini söyleyen Arif Türkmen, “Sebahattin ağabeyi 5-6 yıldır tanıyorum. Olaydan bir iki gün önce bir arkadaşımız inşaatta bana iş bulduğunu söyledi. Bende vücudumun yorgun olduğunu söyledim. Olay günü bana iş teklif eden arkadaş kahveye gelerek, işi neden kabul etmediğimi söyledi. Bu sırada yan masada oturan Sebahattin ağabey, Sosyal Yardımlaşmadan para aldığımı söyleyerek bana küfür etti. Hiç sesimi çıkartmadım. Akşam olduğunda Sebahattin ağabeyin yanına giderek koluna girdim. Beni o kadar kişi içinde rencide ettiğini söyledim. Daha önce de bana CHP’ye oy atmamı söylemişti. Bende kendisine istediğim partiye oy vereceğimi söylemiştim. Bu olayda olunca bana önce yumruk attı, sonra da kulağıma tokat attı. Arka cebimden çıkarttığım tornavidayı gözüm karardığı için salladım. Sonra araya girdiler ve ayrıldık. Eve gittikten sonra da Sebahattin ağabeyin öldüğünü öğrendim. Öldürmek için yapsam daha fazla da kendisine vurabilirdim. Sebahattin ağabeyin kızları ile benim kızım arkadaş. Olacak bir şey değildi” dedi.

Mahkeme başkanı tanık ifadelerini dinledikten sonra duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit