• resmi ilanlar

İSTİFASINI İSTEDİ

2013-03-19 00:00:09

Atatürkçü Düşünce Derneği Elfaz Temiz’in Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un sakallı ve cübbeli iki kişi ile TBMM’de çektirdiği fotoğrafa yaptığı yorum gündemden düşmüyor. Olay Eski Has Parti İl Başkanı Abdullah Uzun’la tartışma boyutuna dönüşünce yine eski bir Has Partiliden sert tepki geldi. Herkeste Abdullah Uzun fobisi olduğunu belirten Eski Has Partili işadamı İlker Murat Akdağ, Twitter’dan yazdığı yorumda “Politika üretmeyi tükürük bezleri arasına sıkıştırmış, liyakatsız, üretemeyen, yaşlı dernek başkanlarından sen koru yarabbi...” cümlesine yer verdi.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un sakallı ve cübbeli iki kişi ile TBMM’de çektirdiği fotoğrafa Atatürkçü Düşünce Derneği Elfaz Temiz’in “Yüzlerine tükürsem tükürüğüme yazık olur” şeklindeki sözlerine sosyal medyadan tepki yağdı. Twitter hesaplarından olayı kınayan çok sayıda kişi tepkisini dile getirirken, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma törenlerinde böyle bir yorumda bulunulmasından utanç duyduklarını söylediler.

YAZIKLAR OLSUN

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan Twitter’dan yaptığı yorumda “Özür dileriz, Çanakkale’de şehit olan sakallılar ve cübbeliler. Bugün maalesef bu ülke için şehit oldunuz ama bazı bedbahtlar sizlerin yüzünüze tükürmekten, tükürüğüne acıyor... Ama Atatürk yaşasaydı siz cumhuriyetimizi beraber kurduğu kişilerin mi, yoksa bunların mı yüzüne tükürürdü... Yazıklar olsun bunlara” dedi.

“ABDULLAH UZUN FOBİSİ VAR”

Eski Has Partili işadamı İlker Murat Akdağ ise en sert tepkilerden birine imza attı. Elfaz Temiz’e istifa etmesi gerektiği mesajı veren İlker Murat Akdağ, Twitterdan yaptığı eleştiride “Adam diyor ki, ADD üzerinden prim yapmayın. Son 30 yılda bu dernek üzerinden biri prim mi yapmış peki? Hele ki Bolu'da... Çanakkale Savaşına katılsaydınız, cepheye gidecekleri kıyafet yada düşüncesine göre mi seçecektiniz Elfaz Bey? Peki bu ülkedeki gayri müslimler hakkındaki düşünceniz ne? Yada ermeni vatandaşlar, yada Lazlar, Çerkezler, Kürtler, Şiiler, Sünniler... Bu toprakların realitesi değil mi? Kabul etmeyecek misiniz? Yada ayıracak mısınız, yoksa sınıflandıracak mısınız? Atatürk böyle mi yapmıştı? Bu şehirde bir Abdullah Uzun fobisidir almış gidiyor. Sen Ercoşkun'un avukatı mısın diyor. Ne çabuk unuttunuz daha dün Kılıçdaroğlu'na karşı CHP Bolu Milletvekilini de savunmamış mıydı? Siz o zaman nerdeydiniz Elfaz bey?” ifadelerine yer verdi.

“SEN KORU YARABBİ”

Tweet bombardımanına devam eden Akdağ, “Tükürükle siyaset yapılmaz, şehrinizin vekillerini eleştirebileceğiniz gibi takdir etmeyi de bileceksiniz. Sadece tükürerek dernek başkanlığı yapılmaz anlayacağınız. Kişisel belirtmiş olduğum düşüncemin ADD ile hiçbir ilgisi yoktur diyor. Neyle ilgisi olmadığını değil de, neyle ilgili olduğunu söyleyin. Bence dernek başkanlığını liyakat sahibi, daha sağlıklı politika yapacak birine bırakmalıdır sevgili dernek başkanımız. Herkes aynı web sitesini konuşuyor. Demek amacına ulaşmış. Peki siz ne yaptınız bu düşünce için (Tükürmek dışında)? Dün eleştirdiğiniz adamı bugün övemezsiniz... Doğru yaptığı olsa bile mi? Siz böyle mi düşünüyorsunuz sayın dernek başkanı? Siz senaryonun yerine aktörleri konuşmaya devam ettikçe, 12 Eylülün sendromundan asla çıkamazsınız. Bolu için ne ürettiniz siz onu söyleyin. 10 Kasım ve 29 Ekim tarihleri olmasa misyonunun ne olduğunu unutacak bir hal almış, politika üretmeyi tükürük bezleri arasına sıkıştırmış, liyakatsız, üretemeyen, yaşlı dernek başkanlarından sen koru yarabbi...” cümleleri ile en sert tepkilerden birini gösterdi.

GENÇ BAŞKANDAN TEPKİ

Ak Parti’nin Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel de bu olaya tepkisiz kalmadı ve Twitterdan yazdığı “O malum derneğin başkanına verilecek cevap elbette çok. Ancak bir lafa bakmak lazım laf mı diye.. bir de adama bakmak lazım adam mı diye” cümleleri ile dikkat çekti.


 
 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit