• resmi ilanlar

“ALNINI KARIŞLARIM”

2013-03-25 00:00:08

Ak Partili Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, sarık ve cübbeli iki misafiriyle çektirdiği fotoğrafı Facebook’ta paylaşınca kızılca kıyamet koptu. Bugüne kadar sessizliğini koruyan Ercoşkun, parti binasında eleştirileri yanıtladı.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

TBMM’de cübbe ve sarıkla gelen misafirleri ile fotoğraf çektiren Ak Partili Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, hafta sonu düzenlediği basın toplantısı ile eleştirilere yanıt verdi. Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Elfaz Temiz ve CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ı eleştiren Ercoşkun, “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu öz değerlerine el uzatmaya dil uzatmaya kalkışanların da alnını karışlarım” dedi.

CHP’nin çarşaf açılımına ilişkin haberleri slayt gösterisiyle sunan ve ardından CHP’li kadınların çarşaf yırttıkları görüntüleri basın mensuplarıyla paylaşan Ali Ercoşkun, “Ortada hiçbir siyasi aktivasyon koyamayan, seçim döneminde vermiş olduğu sözlerin hiçbir tanesini yerine getiremeyen ve bunun ezikliği ve travmasıyla karşı karşıya bulunan Tanju Özcan’ın yine bir fotoğraf üzerinden siyaset üretmeye çalışmasını da anlayışla karşılamak lazım. Ama bizim dedikoduyla polemikle bu tür seviyesiz çirkin işlerle harcayacak bir dakika bile vaktimiz yok. Dolayısıyla bu ifadeleri başta Elfaz Temiz olmak üzere kınıyorum. Yalnız Benden değil Türk halkından da özür dilemeleri gerektiğini ifade etmek istiyorum” dedi.

 Ercoşkun sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim öz değerimize, bizim namusumuza el uzatıldığı zaman Kurtuluş Savaşında,  Kahramanmaraş’ta Sütçü İmam’ın açmış olduğu özgürlük bayrağına şu anda Türkiye Cumhuriyeti içerisinde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin destek olması lazım. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu öz değerlerine el uzatmaya dil uzatmaya kalkışanların alnını karışlarım. Bir kez daha bu hareketi her ne kadar parti mensuplarımız, il başkanımız, belediye başkanımız yapmış oldukları yerinde açıklamalarla kınasa da bir kez de ben burada kınamak istiyorum ve özür dilemeleri gerektiğinin altını bir kez daha çiziyorum” diye konuştu.

Ercoşkun “Özür dilerlerse tavrınız değişir mi?” şeklindeki soruya ise “Olay ortada bizim tavrımız zaten bu anlamda yok. Biz öz değerlerimizin hepsine tüm dokuya sahip çıkarız. Ak Parti olarak zaten Türkiye’de eğer bugün bu özgürlüklerin önünü açıyorsak, eğer yapmış olduğumuz kanuni düzenlemelerle hiçbir tane bile yasaklama getirmeden tamamen yasakların önünü açıyorsak bunu fiili olarak ortaya koymuş oluyoruz” dedi

FOTOĞRAF İDDİALARINA “DEDİKODU” DEDİ

Av. Yüksel Gültekin’in piyasada Ali Ercoşkun’a ait başka fotoğraflar olduğuna ilişkin iddialarına da Ercoşkun “dedikodu” olarak nitelendirdi. Ali Ercoşkun, “Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. 10 yıldır Ak Parti iktidarda. 10 yıl önceyle şu anı kıyasladığımız zaman gerçekten çok büyük bir dönüşüm ve değişimin ortaya konduğunu hep birlikte izliyoruz. Sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değil dünyada özellikle Müslüman coğrafya da bunu izliyor ve tüm dünyadaki güçler de Türkiye’nin bölgesinde lider ve dünyada sözü dinlenen bir ülke olduğunu teyit ediyor ve adımlarını buna göre atıyor. Artık Ortadoğu ne eski Ortadoğu, ne liderler eski liderler,  ne de bölge eski bölge. Dolayısıyla tarih yeniden yazılıyor. Türkiye’de de devlet şu anda şefkat elini bir taraftan gösterirken tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ülkenin bölünmez bütünlüğünü birliğini bayrağını hiçbir şekilde taviz vermeden savunurken diğer taraftan da kudret elini ortaya koymuş durumda… Bir tarafta kudret bir tarafta şefkat var. Dolayısıyla gerek içerde bu değişimler gerekse dün hepimizin izlemiş olduğu uzun bir süreçten bu yana devam eden Mavi Marmara ‘da dokuz tane Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının katledilmesinden sonra İsrail ‘e karşı koymuş olduğumuz dik duruşun neticesini hep beraber gördük. Şu anda İsrail Türkiye Cumhuriyeti’nden özür diledi. Tazminat ödeyecek. Ama bunu yanında bir şart daha vardı. Defalarca bu noktaya geldi ama Gazze ablukasından taviz vermedi sayın başbakan. Dolayısıyla artık şu anda Türkiye Cumhuriyeti  koymuş olduğu tüm şartları sayın başbakanın önderliğinde elde etmiş oldu. Böyle bir değişim sürecindeyken tarih tüm dünyada yeniden yazılıyorken bizim bir dakika bile dedikoduyla, polemikle işimiz yok” dedi

“BİZ BU OYUNA GELMEYİZ”

Ali Ercoşkun sözlerini şöyle tamamladı: “Geçtiğimiz günlerde çeşitli dosya rivayetleriyle alakalı bir açıklama yaptım. Bazı arkadaşlara sert kaçtı. Dosyayla dosya hazırlamayla işimiz olmaz. Eğer böyle bir şey yapan varsa dünyanın en aşağılık insanıdır dedim, sözümün arkasındayım. Biz işimize bakarız. Tüm teşkilatlarla birlikte önce Bolu’yu daha sonra tüm Türkiye’yi hak ettiği yere getirme noktasında elimizden gelen gayreti ortaya koyarız. Kimse bizi değişik ortamlara değişik platformlara çekmeye çalışmasın. Biz bu oyuna gelmeyiz” dedi

 

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • Katip Kalender  (25.03.2013 23:25:46)

  Alın karışlama nasıl oluyorsa bunu Türk bayrağı taşıyanlar karşı biber gazı ve tazyikli su kullananlara karşı da yapsanız ne iyi olur. Ya da PKK ile pazarlık masasına oturanların da alınlarını karışlasanız... Olmaz mı? Boluda 3 yıldır halkın yaşam alanını daraltan Belediye Başkanının alnını karışlamaya ne dersiniz?

 • IŞILDAK  (25.03.2013 11:53:23)

  AK Partiyi rezil ettiniz. Türklük kavramını ne hale getirdiniz önce bunun hesabını verin. Fotoğraf çektirme hikayen senin olsun. Kardeşim siz PKK ile nasıl masaya oturursunuz? Bu milleti nasıl küçük düşürürsünüz. Hiç bu durumun anketini yaptırdınız mı? Seçim geliyor. Allah büyük. Türk bayrağı taşıyanlara biber gazı sizin döneminizde sıkıldı. PKK sizin döneminizde iyice palazlandı. 40 bin kişinin katiliyle pazarlıklara başladınız ya bu size yeter. Tarihte, Bolu halkı da Türk halkı da sizleri affetmeyecek. Haberiniz olsun vekil bey.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit