• resmi ilanlar

CHP'de flaş gelişme

2013-04-07 13:04:53

CHP’nin Bolu’daki yönetici kadroları, Milletvekili Tanju Özcan, Belediye Meclisi Üyeleri, belediye başkan aday adayları ve çok sayıda üye, yarın yapılacak olan Ergenekon duruşması için Silivri’nin yolunu tutmaya hazırlanıyor.

Haber: Mehmet KORKUSUZ

Ergenekon davası kapsamında Silivri Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan sanıklar 8 Nisan’da (yarın) bir kez daha hakim karşısına çıkacak.

Hakim karşısına çıkmaya hazırlanan isimler arasında, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP İzmir Millletvekili Mustafa Balbay, CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu ve Gazeteci Tuncay Özkan gibi isimlerde yer alıyor.

Duruşma öncesi Ergenekon tutuklularına destek olmak isteyen ülke genelindeki CHP kadroları düzenledikleri organizasyonlarla Silivri’ye gitme kararı aldı.

Silivri’nin yolunun tutacak parti örgütleri arasında partinin Bolu’daki kadroları da yer alıyor.

İl örgütünün organizasyonuyla, CHP’li belediye meclis üyeleri, belediye başkan aday adayı isimler Mehtap Özcan Mısırlıoğlu, Yüksel Ceylan ve Cahit Çıngı, parti örgütlerindeki yönetici kademeler ve üyeler, bu gece Silivri’ye gidecek.

CHP Milletvekili Tanju Özcan’ın ise, duruşmanın yapılacağı bölgeye Başkent’ten çok sayıda CHP’li milletvekili ile gideceği, Özcan’ın Silivri’de partisinin Bolu’daki örgütleriyle buluşacağı öğrenildi.

ERGENEKON DURUŞMASINDA GERGİN BEKLEYİŞ

Öte yandan, haftalık haber ve yorum dergisi Bağımsız'ın bu sayısında, 8 Nisan'da görülecek Ergenekon duruşmasına ilişkin çarpıcı bir haber yer alıyor.

Bağımsız'dan Çağlar Tekin'in haberine göre; 8 Nisan'da görülecek duruşmada birçok tutuksuz sanık hakkında tutuklama kararının çıkabileceği kaydediliyor. 

Tutuklanması gündemde olan isimler arasında Birol Başaran, Emin Gürses, Erol Manisa, Ferit llsever, Kemal Yalçın Alemdaroğlu, Mustafa Koç, Rıza Ferit Benay, Serhan Bolluk ve Tekin Irşi bulunuyor.

Basında yayınlanan bu gelişme duruşmaya ilişkin heyecanlı bekleyişi doruğa tırmandırdı.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit