• resmi ilanlar

Protestolar bölge müdürünün başını yedi

2013-05-20 00:00:09

Yeniçağa ilçesinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından kurulan Yol Kenarı Denetim İstasyonu'nun işlerini bozduğunu iddia eden esnafların geçtiğimiz haftalarda yaptıkları protesto gösterisi üzerine Ulaştırma Bölge Müdürü Bülent Mesci görevden alındı.

 

Haber: Mehmet KORKUSUZ

Protestoya konu olan gelişmelerde, Yeniçağa ilçesinde Mengen yol ayrımına 100 metre kala Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından kurulan Yol Kenarı Denetleme İstasyonu, ilçe esnafını ayağa kaldırmış, Yeniçağa Sanayi Esnafları Derneği Başkanı Kemal Yılmaz, bir toplantı düzenleyerek işçilerle protokol üyelerini bir araya getirmişti. Yapılan bu olaylı toplantıda Yeniçağa Belediye Başkanı Ahmet Kızıltan, basın mensuplarının dışarıya çıkarılmasını, aksi takdirde konuşmayacağını söyledi. Bunun üzerine toplantının tansiyonu bir anda yükseldi. Gazetecilerin toplantı dışına çıkarılmak istenmesine sinirlenen esnaflar, "Bizim sesimizi onlar duyuracak. Kimi kovuyorsunuz" diyerek tepki gösterdi.

Toplantıda söz alan bazı esnaflar, "Bu kantarı neden buraya kurdurdunuz. Artık kimse sanayiye girmiyor. Sizler bunun için ne yapıyorsunuz. Esnaf perişan durumda. Kimse borcunu ödeyemiyor" diye çıkıştı. Tansiyonun yüksek olduğu o günkü toplantı basın mensuplarının görüntü alması nedeniyle kısa sürdü.

Yeniçağa’da yaşanan bu olaylar üzerine Başkent’ten düğmeye basıldığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın Bolu Ulaştırma Bölge Müdürü Bülent Mesci’yi görevden alındığı öğrenildi. Ulaştırma Bölge Müdürlüğü görevine gelecek yeni isim hakkında şimdilik herhangi bir bilgi edinilemedi.

 

 

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • KÖROĞLU  (20.05.2013 09:37:21)

  doğru yapılmış.Ulaştırma Bölge Müd.Bolu da olması bolu için nimet iken bu müdür sayesinde külfete dönüşmüşte.Halk ile bütünleşen bir müdür gelmeli

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit