• resmi ilanlar

“MESCİT YAPTIM DİYE YARGILANDIM”

2013-05-21 00:00:12

Katıldığı her platformda 28 Şubat kararlarını sık sık eleştiren Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, annesi veya babası 5 vakit namaz kıldığı için fişlenen, altı çizilen yükselmesi durdurulan veya ihraç edilen insanların silkinip bugün göreve geldiğini söyledi. Pazarda insanlar ellerini yıkasınlar, abdest alıp namaz kılsınlar diye üzerine mescit yazdıkları otobüs yüzünden hem Anayasa Mahkemesine ve hem de Cumhuriyet Savcılığında yargılandığını ifade eden Yılmaz, bugüne kolay gelinmediğini söyledi.

 

Ebru EYVAZOĞLU

Bolu Karaçayır’da Bolu İlim ve Kültür Hizmetleri Derneği tarafından düzenlenen kermes açılışına katılan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yine 28 Şubat’a göndermelerde bulundu. 28 Şubat’ta postmodern darbe olarak nitelendirilen irtica karşıtı olduğu öne sürülen kararlarla ilgili olarak katıldığı her platformda sık sık eleştirisini sürdüren Başkan Yılmaz, kürsüden de bu eleştirilerine devam etti.

O dönemde namaz kılıyor diye fişlenen ve altı çizilen insanların olduğu bir dönemden sonra bugün büyük bir değişim ve dönüşüm geçirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Biraz önce Mehteri dinlerken duygulandım. Daha dün kendisi değil annesi veya babası 5 vakit namaz kıldığı için fişlenen, altı çizilen yükselmesi durdurulan veya ihraç edilen devlet yapısından şu anda inandığı için, düzgün, dürüst, namuslu olduğu için itibar gören bir devlet yapısına dönüşen ülkemizdeki Başbakan ve Hükümetten Allah razı olsun. Bu inanılmaz bir değişim ve dönüşümdür. Bu değişim ve dönüşümün neticesinde devletin her organında güvenebileceğiniz, inanabileceğiniz, arkanızı dönebileceğiniz, gerçekten devletine milletine manevi duygularla mücehhes, yetişmiş insana ihtiyacımız var. Her şey genç, dinamik, enerjik insan unsuruna bağlı. Türkiye’nin de en büyük enginliği bu. Yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede ben inançlıyım demenin zulmünü yaşayan insanların şu anda silkinip idareye gelmiş olmanın mutluluğunu bize yaşatan Rabbime hamdolsun. Daha dün pazarda insanlar ellerini yıkasınlar, abdest alıp namaz kılsınlar diye üzerine mescit yazdığımız için hem Anayasa Mahkemesine ve hem de Cumhuriyet Savcılığında yargılanan biri olarak şunu ifade ediyorum; bugün gelinen nokta kolay ulaşılan bir nokta değildir. Ama bugün gelinen noktada ilmik ilmik örülerek gelen çalışmaların içersinde dernek ve vakıflarımız müthiş bir mücadele örneği sergilediler. Şu anda inandığı için kendine güvenle bakan, başkasının da kendisine güvenle baktığı ortamlara gelmiş olmanın mutluluğu içersinde ve inanan gençliğin yetişmesinde hizmet veren herkesten Allah razı olsun.. Bunlar dün gizli kapaklı yapılan şeylerken şu an aleni yapılmasının mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit