• resmi ilanlar

İşadamı Taksim protestolarına işte böyle tepki gösterdi!

2013-06-04 00:00:10

Bolu Belediyesi tarafından alınan radikal kararlarla startı verilenKent Meydanı Projesi ve İzzet Baysal Caddesi Projesi’nin yapımını üstlenen müteahhit firmanın sahibi Hasan Yorulmaz, Taksim’de yaşanan olaylar sonrası Bolu’da gerçekleşen destek protestolarına tepkili. Yorulmaz, eylemler nedeniyle bugüne kadar milyonlarca lira harcanarak gerçekleştirilen çalışmaların zarar gördüğünü söyledi. “Halkçıyım diyenler, halka zulmediyor!” sözleriyle eylemcileri eleştiren Yorulmaz, ayrıca, eylemleri organize ettiği gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığı’na CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Bolu Belediyesi tarafından çalışma sürdürülen Kent Meydanı’na sayıları yaklaşık 300’ü bulduğu öğrenilen eylemci bir grup tarafından gece yarısı baskını düzenlendi. Şantiye alanına girme girişiminde başarısız olan grup, bölgedeki Bolu Belediyesi afişlerini söktü, sac levhaları yumrukladı.

Sabah saatlerine dek süren eylemler sonrası bölgede karşılaşılan manzara korkunçtu. Dün Bolu Express Gazetesi’nde yayınlanan fotoğraf ve haberlerde, bölgede eylemler sonrası yaşanan tahribat gözler önüne serildi.

İstanbul Taksim’de yaşanan olaylar sonrası Bolu’da gerçekleşen destek protestolarında meydana gelen tahribatlar üzerine, Bolu Belediyesi tarafından Kent Meydanı ve İzzet Baysal Caddesi’nde başlatılan değişim ve dönüşüm çalışmalarını üstlenen Yorulmaz İnşaat Ltd. Şti. sahibi Hasan Yorulmaz bir basın toplantısı düzenledi.

“KENDİLERİNİ HALKÇI İLAN EDENLER BİZE ZARAR VERDİ”

Yerel ve ulusal basın kuruluşlarına mensup gazetecilerin katıldığı toplantıda Yorulmaz, geçtiğimiz hafta sonu Bolu’da yaşanan toplumsal olaylarda, firmasının çalışma yürüttüğü Kent Meydanı Projesi ve İzzet Baysal Caddesi Projesi uygulama alanlarında eylemci gruplar tarafından tahribatlara yol açıldığını söyledi.

Yorulmaz, firmasının Bolu’da eylemler nedeniyle çalışamaz hale geldiğini ifade ederek, şöyle konuştu: “Geçtiğimiz haftalarda İstanbul’da yaşanan toplumsal olaylar Bolu’ya da sirayet etti. Bizler Bolu’da önemli projelerin yapımını üstleniyoruz. Ama eylemler nedeniyle çalışma alanlarımızda çalışamaz hale geldik. Kent Meydanı Projesi uygulama alanına gece yarısı saatlerinde baskınlar düzenlendi. Eylemci gruplar alanı çevrelediğimiz sac levhalara zararverdiler. Üstelik bu olaylarda kendilerini halkçı ilan edenlerin bize zarar verdiğini tespit ettik” dedi.

Gerçekleştirdikleri imalatların zarar gördüğünü ve bu zararın kimse tarafından karşılanmadığını aktaran Yorulmaz, yaşadıkları sorunu Bolu Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü’ne bildirdiklerini açıkladı.

İŞADAMI, ÖZCAN’IN SMS’Lİ EYLEM ÇAĞRISINI SAVCILIĞA ŞİKAYET ETTİ

Yorulmaz, açıklamalarının devamında ise, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan hakkında eleştirilerde bulundu. İstanbul Taksim’de yaşanan olaylar sonrası Bolu’da gerçekleşen destek protestoları için Milletvekili Özcan’ın vatandaşları eylemlere davette bulunan SMS’lergönderdiğini kaydeden Yorulmaz, firmasına maddi zararlar veren eylemlerin organizatörlüğünü üstlendiği gerekçesiyle Özcan hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

“FİRMAMIZ VE ÇALIŞANLARIMIZ MAĞDUR”

Yorulmaz, açıklamalarının devamında, eylemlere yönelik tepkisini şöyle sürdürdü: “Belediye Meydanı’nda ve İzzet Baysal Caddesi’nde düzenlenen eylemler şu ana kadar bu bölgelerde gerçekleştirdiğimiz üst yapı çalışmalarını mahvetti. Halen de eylemler sürmeye devam ediyor. Ciddi anlamda mağdur durumdayız. Çalışanlarımız ve firmamız zor durumda. Ben siyasetçi değilim ama yaşananların zararı bana oluyor. Sorunlarını kendi içlerinde çözsünler, halkçıyım diyenler halka zulmediyorlar. Benim gördüğüm bu.”

Yorulmaz, bu açıklamalarının ardından bir süre basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

YORUMLAR  (Toplam 4 yorum)

 • Ali  (04.06.2013 23:31:09)

  Görende yapılan iş on numara zanneder zaten her yer yarım yamalak yapıldı, bunları bahane gösterip kaçıp gitmese bari...

 • Akil İnsan  (04.06.2013 19:27:44)

  Bu mu iş adamı? Güldürmeyin ya... Olsa olsa Tayyipin yada Alaattinin hortumcusu diyebilirsiniz... Halkçılar halka zulmediyorsa! Sen de rantçısın ranta zulmediyorsun... Senin rantın halkın cebinden çıkıyor, Alaattinin değil...

 • İsimsiz  (04.06.2013 13:45:19)

  Zaten belli bir düzeni yoktu Boluda heryer kırık dökük yolda yürünmüyor bile siz neyin kafasındasınız

 • BİR BİLEN  (04.06.2013 11:27:40)

  zaten doğru dürüst yapmadınki meydan rezalet yaz boz tahtasına döndü bırak şimdi bahaneleri esasne zaman bitecekti bir duysak

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit