• resmi ilanlar

Onların artık güvenli birer evi var

2013-06-05 00:00:09

Cumhuriyet Parkında bulunan kedi evlerinin kendini bilmez bazı kişiler tarafından kullanılamaz hale getirilmesi üzerine Bolu Belediyesi kediler için yeni yaşam alanı oluşturdu. Yeni kedi evine Peygamber Efendimizin kedisinin adı verildi.

Haber: Nermin KAYA

Bolu’da bir süre önce Cumhuriyet Parkında kedilerin sığınabilmesi için yaptırılan ahşap kedi evleri kendini bilmez bazı kişilerce kullanılamaz hale getirilmişti. Bunun üzerine harekete geçen Bolu Belediyesi, kediler için aynı yere yeni kedi evi yaptırdı. Demir parmaklıklarla etrafı kapatılan yeni evlerde kedilerin daha güvenli olmasının yanı sıra, evlerin yeniden saldırıya uğrayarak kırılmasının da önüne geçildi.

Müezza evi

İçerisinde birçok kedinin barınabileceği yeni kedi evine Müezza Evi adı verildi. Müezza, Peygamber Efendimiz (s.a.v.) kedisinin adıdır. Anlatılanlara göre, Hz. Muhammed(s.a.v.)kedisi Müezza'yı o kadar çok severmiş ki, Müezza bir gün Hz.Muhammed'(S.a.v)in giysisinin ucunda uyuya kalınca kediye kıyamayan Hz. Muhammed(s.a.v.), giysisini keserek sedirden kalkmayı tercih etmiş.

Demir parmaklıklarla çevrilen evin üzerine Yunus Emre’nin “Yaradılanı severim, yaradandan ötürü” sözü asıldı. 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • MURAT KARABACAK  (05.06.2013 16:23:59)

  Bahsettiğiniz "Muhammet" yakın bir arkadaşınız mı? yoksa "Peygamber efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem) mi?EDİTÖR:SİZCE SAYN KARABACAK???

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit