• resmi ilanlar

BAŞKANDAN “İHANET” SUÇLAMASI

2013-06-06 00:00:12

Türkiye Gezi Parkı’ndaki olaylara kilitlenirken, Gezi Park Bolu’da da Anıt Parkı gündeme getirdi. CHP’li Milletvekili Tanju Özcan’ın “Anıtpark’ta yaşananlar Gezi Parkı’nda daha vahim” sözlerine Başkan Yılmaz’dan sert bir yanıt geldi. Başkan Yılmaz, Özcan’ı haince hareket etmekle suçlayarak “Kendilerine hakaret etmesinler, Bolu’ya hakaret etmesinler. Bana istedikleri hakareti yapabilirler ama Bolu’ya ve Bolu’nun çevresine hakaret etmesinler. Bunların hesabı mutlaka seçimlerde Bolu halkı tarafından sorulacaktır” dedi.

Ebru EYVAZOĞLU

CHP’lilerin “Anıtpark’ta yaşananlar Gezi Parkı’nda daha vahim” şeklindeki eleştirilerine Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’dan sert tepki geldi.  CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın Bolu Ekspres’e yaptığı “Anıt Park’ta yaşananlar, Gezi Parkı’nda yaşananlardan daha vahim. Gezi Parkı’nda birkaç ağacın kesilmesi söz konusu. Ama bu kadar büyük bir tepkinin doğmasına yol açtı. Önümüzdeki günlerde şehir dışındaki çevre örgütlerini Bolu’ya davet etmek istiyorum. Bolu’da Belediye’nin yaşattığı çevre rezaletini göstermek istiyorum. Eğer çevreci örgütler Bolu’da yaşananlara dikkatleri çekebilirlerse, Taksim’de yaşanan olaylardan bir benzeri Bolu Valiliği önünde de yaşanabilir” şeklindeki sözleri değerlendiren Başkan Alaaddin Yılmaz’ın cevabı da sert oldu.

“BELEDİYEYİ MAHKEME MAHKEME SÜRÜNDÜREN YAPIYLA TARTIŞACAK DEĞİLİM”

Tanju Özcan’ı çevreye ihanetle suçlayan Başkan Yılmaz: “Bizim Bolu Belediyesi olarak bugüne kadar yaptığımız projelerin tamamı çevre projesidir. Eğer bizim yaptıklarımızı bu şekilde kavrayamazsanız, çevreyi anlayamazsınız. Pis Su Arıtma Tesisinin ihalesini iptal ettirmek için bütün güçlerini kullananların çevre ile ilgili açıklamalarını, benden ciddiye almamı beklemeyin. Eğer şu anda Büyüksu’da canlı yaşıyor, balık yaşıyor ve hayat buluyor ve yüzebilecek duruma geliyorsa biz böyle bir mücadelenin, hizmetkarlığı içindeyiz. Ama belirtilen zat da onun olmaması için her türlü yola başvuran bir zat. Kusura bakmayın çevre konusunu çevreyi zarara uğratmak için, Pis Su Arıtma Tesisi yapılmaması için Belediyeyi mahkeme mahkeme süründüren yapıyla tartışacak kadar konuyu hafife almamak durumundayım” dedi.

“HAİNCE HAREKET EDENLERİN LAF SÖYLEMESİ UTANÇ VESİLESİ”

Tüm ihanetlere rağmen Bolu’da çevreci projeleri teker teker hayata geçirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Bildiğiniz gibi Pis Su Arıtma Tesisinin yeri Karacasu yolu üzerindeydi. Rahatsız olan var mıydı Bolu’da? Ben oraya yapsaydım tenkit edecek miydiniz? Ama şu an yapılan yere yaptırmamak için gayret edildiği dönemde yanımda kimse yoktu. Dolayısıyla ben çevre konusunda bu kadar Bolu’ya haince hareket edenlerin, çevre konusunda laf söylemelerini utanç vesilesi olarak görüyorum. Onların çevre ile ilgili laf etmeleri, benim huzurumu bozar. Çünkü ben Bolu ve ülke aşığı birisiyim. Ülkesine ve Bolu’ya ihanet eden birisi olamam. Bugüne kadar da savaşım, çalışmam, hizmetkarlığım bu ihanet edenlere karşı olmuştur. Bu ihanetlere rağmen şu anda Büyüksu’da balık tutabilecek hale gelmişizdir. O ihanetlere rağmen şu an Terminal ordadır. O ihanetlere rağmen şu an en çevreci projelerden biri Kent Meydanında oluşuyor. O ihanetlere rağmen şu an en çevreci projelerden biri Belediyenin arkasında oluşuyor. Bunların hepsi çevre projesidir. Bir dağın tepesi yine tepe olarak kalacak ve ağaçlandırılacak ama dağın içi yaşam alanı haline dönüşecek. Bu, dünyada ikinci önceliği olmayan bir çevre projesidir” diye konuştu.

“BOLU’YA HAKARET ETMESİNLER”

 

Kent Meydanı’nda yapılacak çevreci uygulamalar konusunda da bilgiler veren Yılmaz, “Kent Meydanı’nda yaptığımız binalar da tek katlı prefabrik binalardır. Dünyada yavaş yavaş moda olan bir yeşil çatı projesi var. Biz de Çok Amaçlı Salonda denedik bunu. Ama Kent Meydanı’ndaki projelerimizde hem çatıların hem de duvarların yeşil olduğu bir projeyi biz hayata geçiriyoruz. Dünyada eşi benzeri, örneği yok. Böyle bir projeyi Bolu’ya kazandırırken kusura bakmasınlar. Kendilerine hakaret etmesinler, Bolu’ya hakaret etmesinler. Bana istedikleri hakareti yapabilirler ama Bolu’ya ve Bolu’nun çevresine hakaret etmesinler. Bunların hesabı mutlaka seçimlerde Bolu halkı tarafından sorulacaktır diye düşünüyorum”

YORUMLAR  (Toplam 5 yorum)

 • volkan veziroğlu  (06.06.2013 20:38:38)

  ya bu yorumda yazılanlar nankörlüktür hainliktir.zaten adam olan kendini tanıtır ya oda ayrı... bırakın bu çamur at izi kalsın mantıklarını artık o at gözlüklerinizi çıkarıpta bi bakın bakalım neler oluo die. fuhuş yuvasından kurtup halka açılan orman parkımı göremediğiniz yoksa berduşlarıdan arındırılan cumhuriyet parkımı arkadaşlar nankörlüğü hainliği bırakın bu boluda her geçen gün güzel şeyler meydana çıkıo.ama sizler tutturmuşsunuz bi türkü gerçeği bile bile çığırmaya devam ediosunuz. yazık çok yazık...

 • yurtdısında  (06.06.2013 16:34:23)

  tabı fatıh bey koseyı dondunuz sırtınız yere gelmez artık her sey secımde bellı olur

 • yurtdısında  (06.06.2013 11:52:41)

  sayın başkan sen başkan olduğundan bu güne kadar ne yaptın buna bak halk taktır edyosa eyvallah etmıyosa yanlışlarına bak ınsanlara oyle çamur atma park ıcın yaptıkların doğrumu sızın bu güne kadar yaptıklarınızı bolu ınsanı tasvıp edmıyo daha ne konusuyon secım secım hala umudun var herhalde bu güne kadar hep yandaşlarınızı kolladınız allaha sukur hepsı bugun artık kalbur ustu ınsanlar oldu yeter artık çocuk gıbı emzıgını al ağzına sus senden bıktık anladınmı sus gıt

 • fatih  (06.06.2013 11:22:17)

  ben beğeniyorum. işinize gelmiyor değilmi yapılanlar artık görülmeye başlanınca kudurmaya başladınız. boluyu bir gez patates gibi evinde oturup durma. parkları bir gez. zihniyet bozuk yapacak bişey yok...

 • GOCA BOLULU  (06.06.2013 09:47:36)

  SAYIN BAŞKAN BOLUDA YAPTIKLARINI SENDEN BAŞKA BEĞENEN YOK Kİ... ÇOK GÜZEL PARKLAR YAPTIN AMA NEREDEYSE HEPSİNİ KİRAYA VERDİN HALKA KAPATTIN... PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ ÇALAR MİSALİ YAPTIĞIN İŞLER, BİL Kİ SANA OY VERENLER FAKİR FUKARA İNSANLAR...ONLAR İÇİN NE YAPTIN?

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit